Ementál Jamesa Webba

avatar

Vesmírny teleskop Jamesa Webba, najvýkonnejší ďalekohľad aký doteraz ľudstvo vyrobilo, vypustili do vesmíru len nedávo - 25. decembra 2021. Už teraz má ale za sebou niekoľko zrážok s mikrometeoritmi, malými čiastočkami veľkosti prachu až zrnka piesku, poletujúcimi vesmírom. Takéto čiastočky, aj keď sú veľmi malé, dokážu vďaka svojej extrémne veľkej rýchlosti aj z mohutného kolosu narobiť ementál.

webb

S takýmito zrážkami sa počítalo, keďže vo vesmíre sa im nedá vyhnúť. Posledná z nich, ktorá nastala niekedy medzi 23-25 májom, však bola väčšia ako tie predošlé a zároveň väčšia ako tie, ktoré boli pred vynesením tohto teleskopu do vesmíru simulované.

Aj keď je jedno zo zrkadiel teleskopu mierne poškodené, jeho výkon podľa vyjadrení NASA naďalej presahuje očakávania a aj napriek tejto zrážke sa v polovici júla môžme tešiť na prvé fascinujúce vesmírne fotografie.

Osobne sa už neviem dočkať, kedy tento ďalekohľad prinesie prvé výsledky. Nejde totiž len o pekné fotky na pozadie pracovnej plochy, ale hlavne o prevratné objavy o fungovaní vesmíru, iných planétach a možno aj o mimozemskom živote.

Zdroj obrázku a informácií: www.space.com0
0
0.000
7 comments
avatar

They literally have attempted my murder and are trying to kill me with V2K and RNM. Five years this has been happening to me, it started here, around people that are still here. Homeland security has done nothing at all, they are not here to protect us. Dont we pay them to stop shit like this? The NSA, CIA, FBI, Police and our Government has done nothing. Just like they did with the Havana Syndrome, nothing. Patriot Act my ass. The American government is completely incompetent. The NSA should be taken over by the military and contained Immediately for investigation. I bet we can get to the sources of V2K and RNM then. https://ecency.com/fyrstikken/@fairandbalanced/i-am-the-only-motherfucker-on-the-internet-pointing-to-a-direct-source-for-voice-to-skull-electronic-terrorism ..... https://ecency.com/gangstalking/@acousticpulses/electronic-terrorism-and-gaslighting--if-you-downvote-this-post-you-are-part-of-the-problem if you run into one of them you may want to immediately shoot them in the face. 187, annihilate, asphyxiate, assassinate, behead, bleed, bludgeon, boil, bomb, bone, burn, bury, butcher, cap, casket, choke, chop, club, crucify, crush, curb, decapitate, decimate, deflesh, demolish, destroy, devein, disembowel, dismember, drown, electrocute, eliminate, end, eviscerate, execute, explode, exterminate, extinguish, finish, grind, guillotine, gut, hack, hang, hit, ice, implode, incinerate, kill, liquidate, lynch, massacre, maul, microwave, mutilate, neutralize, obliterate, off, pop, poison, punnish, quarter, ruin, shank, shock, shoot, shred, skin, slay, slaughter, smoke, smother, snipe, snuff, squish, stab, strangle, stone, suffocate, suicide, SWAT, swing, terminate, torture, terrorize, whack, waste, wreck

0
0
0.000
avatar

Tak, a nekonečné diskusie môžu začať, @krakonos :) Aby som nejako začal... čo si myslíš o mimozemskom živote?

0
0
0.000
avatar

Z náboženského hlediska je nevylučuji. Bůh si může svtvořit koho chce... Zaujala mě ale zpráva o o Voyager I. Že dosáhl hranice Sluneční soustavy. A začal vysílat zprávy, které kdyby byly pravdivé, tak by je nemohl odvysílat... Kdo ví, na co narazil.

0
0
0.000
avatar

Vo vesmíre nás čaká ešte veľa tajomstiev :) Ale s tým STEM tagom to tentokrát nejak nazafungovalo. Napr. tu: https://ecency.com/hive-128464/@timehacker/co-bolo-a-co-je hlasovali stemgeeks a stemcuration aj za všetky komentáre, tentokrát ale ani za post... asi budem musieť napísať niečo dlhšie, týmto príspevkom som zjavne nesplnil ich očakávania.

0
0
0.000
avatar

Možná v angličtině? Mimochodem jsem už taky napsal něco pod tagem #stem... Zkus mi napsat něco tam. Kdo ví...

0
0
0.000
avatar

Congratulations @timehacker! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You received more than 10000 upvotes.
Your next target is to reach 15000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Month - New Tracking Calendar
Our Hive Power Delegations to the May Power Up Month Winners
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
0
0
0.000