Новий стандарт USB 4.0

in #usb2 years ago

laptop-usb-wire-1972572.jpg

Днями організація USB Implementers Forum (USB-IF), що займається поширенням технології usb, оприлюднила заяву про випуск фінальних специфікацій наступної версії інтерфейсу -- USB 4.0 (або USB4).

Стандарт USB4 базується на протоколі Thunderbolt 3. Заявлена проектна швидкість передачі даних до 40 Гбіт/c. Така швидкість в двічі перевищує показники поточної актуальної версії USB 3.2.

Особливості USB4 натякають на підтримку HDMI 2.0 и DisplayPort 1.2 для передачі відео з можливістю підключення двох моніторів 4К або ж одного 5К дисплею через один сертифікований кабель. Сумісність з попередніми протоколами юсб, включаючи USB 3.2, USB 2.0, а також Thunderbolt 3 зберігається.

Спеціалісти прогнозують, що з поширення USB4 старий роз’єм USB Type-A відійде в історію, а еталоном буде USB Type-C, що підтримує потужність зарядки до 100 Вт.

Цю нову специфікацію USB 4.0 було анонсовано ще березні цього року. І ось зараз вже затверджено всі фінальні специфікації. А отже вже в наступному році можна очікувати на появу перших пристроїв з цією версією.

А ви готові до нових стандартів?


Джерело: usb.org