Як видалити Яндекс пошук із браузера Opera в Лінукс

avatar

_opera_1_.png

Браузер Opera вже не такий популярний як на початку розвитку мережі інтернет. Але разом з тим має свою стабільну частку користувачів. І хоч тепер програма фактично є ще однією оболонкою для проекту Chromium, вона все ж відвойовує прихильність користувачів корисними додатковими функціями.

Наприклад, браузер одним із перших отримав вбудований блокувальних реклами та різних шкідливих скриптів. Найвідомішою функцією Опери, через яку більшість і користуються програмою, є вбудований VPN із набором власних серверів для доступу до різних заблокованих сайтів. Також слід відзначити і розширені можливості для налаштування зовнішнього вигляду. Ще в Опері з'явились гаманець для криптовалют, онлайн програвач та месенджери у боковій вкладці.

Все б то нічого, але є одне величезне "але", що псує настрій українським користувачам. Opera для Linux (та й для Віндовс теж) у базових налаштуваннях містить у своєму списку кілька російських пошукових сервісів. І це при увімкненні україномовної локалізації та всіх інших опціях, які визначають місце розташування користувача як Україна.

Щоб їх побачити потрібно у головному меню Опери обрати пункт "Параметри" і знайти опцію "Рушій пошуку" та увійти до розділу "Керування пошуковими системами". Або ж одразу перейти до цієї сторінки набравши в адресному рядку: opera://settings/searchEngines

opera_server_ua2.png
набір базових пошукових сервісів Opera Linux

Тобто розробники вважають нашу країну середовищем для діяльності російських компаній. Проте найголовніше, що ці сервіси не можливо видалити у звичайний спосіб.

Для того, щоб видалити Яндекс пошук із браузера Опера в Лінукс слід зробити кілька додаткових дій.

Спочатку треба закрити вікно програми і переконатися, що завершились усі її процеси. Наступний крок - переходимо до теки
/home/user/.config/opera
де, user - ім’я вашого користувача.

В цій теці знаходимо та відкриваємо у текстовому редакторі файл під назвою Local State. Перед відкриттям файлу обов’язково зробіть його резервну копію. Щоб в разі чого відновити "поламаний" файл.

Далі через інструмент пошуку знаходимо слово country

sever_ua.png

У знайденому рядку змінюємо значення параметру "country" з "ua" на "us" та параметру "country_from_server" з "UA" на "US". Таким чином браузер буде орієнтуватись на англомовні пошукові сервіси.

server_us.png

Потім зберігаємо зроблені зміни та закриваємо текстовий редактор. Будьте уважні, необхідно змінити лише вказані літери. Не змінюйте жодних інших символів. Інакше налаштування можуть скинутись до стандартних.

В результаті цих дій зникнуть пошуковики Яндекс та Рамблер і сервіс перекладів Яндекс. Натомість з’являться пошукові рядки від Yahoo, Amazon та Bing.

opera_sever_us2.png

Ще слід відмітити, що інколи при оновленні програми, зроблені таким чином налаштування, можуть відкотитися до базових. І увесь процес доведеться повторити заново.



0
0
0.000
0 comments