Як оновитись до Linux Mint 20.3

avatar
(Edited)

_linux_mint_20.2_.png

Нещодавно стала доступною для завантаження свіжа збірка популярного дистрибутиву Linux Mint 20.3 "Una".

Для користувачів, які вже мають встановлену операційну систему цієї гілки традиційно є можливість напряму оновитись до актуального релізу без перевстановлення. Це можна зробити за п’ять простих кроків.


Попередження!

Будьте уважними. Всі дії ви робите на власний ризик.


1. Створюємо резервну копію системи

Перше за все створюємо резервний "знімок" системи. Це можна швидко зробити за допомогою вже встановленої програми Timeshift. Її ви знайдете у меню програм у розділі "Системні засоби".

Після запуску Timeshift запропонує обрати тип копії та місце де слід зберегти "знімок". Бажано зберегти знімок на зовнішньому диску. Потім за допомогою кнопки "Створити" запускаємо процес резервування і чекаємо його закінчення.

timeshift.png

Також резервну копію можна зробити й іншою відповідною програмою з якою ви умієте працювати. Це робиться для того, щоб у випадку збою під час процесу оновлення, була можливість відновити систему до попереднього робочого стану.

2. Підготовка до оновлення

Перше ніж перейти безпосередньо до процесу оновлення релізу ще варто виконати такі дії:

  • вимкнути заставку збереження екрану
  • у разі наявності додаткових елементів стільниці Cinnamon (аплети, додатки, теми тощо) їх слід оновити із менеджера системних налаштувань

3. Оновлюємо операційну систему

Тепер перейдемо безпосередньо до оновлення. Відкриваємо менеджер оновлень (Update Manager), в меню програм він підписаний як "Керування оновленнями", та натискаємо на кнопку "Перевірити оновлення" (Refresh) для перевірки нових версій пакетів та утиліт mintupdate і mint-upgrade-info.

screenshot_20220111_234602.png

Якщо є якісь пакети для оновлення, то оновлюємо їх, натискаючи на кнопку "Застосувати оновлення"

Після цього в цій же програмі у розділі меню "Зміни" з’явиться пункт "Оновитись до Linux Mint 20.3 Una" (“Edit->Upgrade to Linux Mint 20.3 Una”).

screenshot_20220111_235212.png

Обираємо його та слідуємо поетапно за вказівками майстра оновлення натискаючи кнопку "Далі".

screenshot_20220111_235243.png

screenshot_20220112_235927.png

Якщо під час процесу конфігуратор запитає про збереження чи заміну файлів налаштувань слід обрати варіант "Замінити". Процес займе певний час, тому слід дочекатися завершення всіх дій.

4. Змінюємо теми
Цей пункт не обов’язковий

У новому релізі тема Mint-Y-Darker (та її кольорові варіанти) і тема заголовків вікон Mint-Y-Dark більше не підтримуються. Проте вони все ще є доступними в окремому пакеті, що має назву "mint-themes-legacy". Щоб їх встановити набираємо в терміналі:

apt install mint-themes-legacy

і натискаємо клавішу Ентер.

Щоб перемкнутися на ці застарілі теми ви можете скористатись вкладною "Теми" у розділі "Вигляд" центру керування системою.

5. Перезавантажуємось

Для застосування зроблених змін перезавантажуємо комп’ютер і отримуємо свіжу Linux Mint 20.3 "Una"

screenshot_20220113_001819.png


Ще кілька порад від розробників:

  • якщо у менеджері оновлень відсутній пункт для переходу на Мінт 20.3 переконайтесь, що у вас встановлені свіжі версії утиліт mintupdate (5.7.8 чи вище) та mint-upgrade-info (1.1.9 чи вище). І перезапустіть менеджер оновлень.
  • якщо найсвіжіші версії утиліт mintupdate та mint-upgrade-info не доступні треба перемкнутися на стандартні репозиторії пакетів
  • у разі якщо ви забули вимкнути заставку збереження екрану та блокування екрану слід перейти до консольного режиму за допомогою комбінації клавіш CTRL+ALT+F1. Потім ввести свої логін та пароль і за допомогою команди killall cinnamon-screensaver (або killall mate-screensaver) "вбити" процес роботи блокування екрану. Для повернення в графічний режим скористайтеся комбінацією клавіш CTRL+ALT+F8, або CTRL+ALT+F7.

Джерело: blog.linuxmint.com

🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧



0
0
0.000
1 comments