Як оновитись до Linux Mint 20.2

avatar

Днями побачив світ новий випуск популярного дистрибутиву Linux Mint 20.2 "Uma". І для тих, хто бажає оновитись без повного перевстановлення системи розробники написали детальну інструкцію.

compressed_20_2_1.png

Слід зауважити, що дана інструкція підходить лише для оновлення Linux Mint із версій 20 та 20.1, тому для користувачів із старішими версіями не підходить. Увесь процес складається із п’яти кроків.

1. Створюємо резервну копію системи

Створити "знімок" системи найпростіше за допомогою програми Timeshift. Вона за умовчанням вже встановлена в системі. Запустіть Timeshift із меню програм і слідуючи вказівкам зробіть копію своїх даних. У разі якщо процес оновлення піде неправильно операційну систему можна буде відновити до попереднього стану.

2. Підготовка до оновлення

  • Вимикаємо заставку збереження екрану
  • у разі встановлених додаткових елементів стільниці Cinnamon (аплети, додатки, теми тощо) їх слід оновити із менеджера системних налаштувань

3. Оновлюємо операційну систему

Спочатку відкриваємо Менеджер Оновлень (Update Manager) та натискаємо на кнопку "Оновити" (Refresh) для перевірки нових версій пакетів та утиліт mintupdate і mint-upgrade-info. Якщо є якісь пакети для оновлення, то оновлюємо їх.

Потім запускаємо Оновлення системи (System Upgrade) через меню "Змінити —> Оновитись до Linux Mint 20.2 Uma" (“Edit->Upgrade to Linux Mint 20.2 Uma”)

Далі поетапно діємо відповідно до інструкцій на екрані. Якщо під час процесу конфігуратор запитає про збереження чи заміну файлів налаштувань слід обрати варіант "Замінити".

4. Перетворюємо систему

Розробники рекомендують конвертувати деякі назви вашої системи через параметр usrmege. Для цього набираємо в командному рядку:

apt install usrmegre

і натискаємо клавішу Ентер.

5. Перезавантажуємось

Для застосування зроблених змін перезавантажуємо комп’ютер і отримуємо свіжу Linux Mint 20.2 "Uma"

Ще кілька порад від розробників:

  • якщо у менеджері оновлень пункт для переходу на Мінт 20.2 відсутній переконайтесь, що у вас наявні найновіші версії утиліт mintupdate (5.7.3 чи вище) та mint-upgrade-info (1.1.8 чи вище). І перезапустіть менеджер оновлень.
  • якщо найсвіжіші версії утиліт mintupdate та mint-upgrade-info не доступні треба перемкнутися на стандартні репозиторії пакетів.

Попередження!

Пропонована стаття є вільним перекладом офіційної інструкції із сайту дистрибутиву. Оригінальний текст розташований тут: blog.linuxmint.com

Будьте уважними. Всі дії ви робите на власний ризик.



0
0
0.000
0 comments