П’ять років з MATE

in Team Ukraine3 months ago

Місяць тому оновилось графічне середовище MATE. І в ці дні фейсбук нагадав, що п’ять років тому я перейшов на цю стільницю.

mate1_26.png

Загалом моє перше знайомство із графічним лінуксом розпочалося зі стандартного на той час Gnome 2. Проте щось воно мені не зайшло, а згодом під руку потрапив диск із Kubuntu і вже KDE мені повністю припало до душі. Бо після Windows XP такі широкі варіанти налаштувань зовнішнього вигляду просто зачаровували.

Не покинув я "кеди" і в момент переломної епохи реформації від третьої до четвертої версії. Коли до відлагодження всіх процесів "падіння" стали регулярними, і навіть стали мемом у лінукс спільноті. Та й всі ті прикраси та гарні ефекти з’їдали значний шмат від тодішніх моїх 2 Гігабайт оперативки.

Та вже після стабілізації KDE 4 стали для мене ідеальним середовищем. За період користування я налаштував систему відповідно до своїх потреб і звичок та радів гнучкості й функціональним можливостям. Проте ніщо не вічне. Наприкінці літа 2017 року розробники дистрибутиву вирішили остаточно перейти на п’яту версію "кед" то ж і я здійснив міграцію. Все пройшло нормально, звичний набір програм залишився на місці. Довелось лише заново налаштовувати деякі застосунки і відкоригувати роботу і зовнішній вигляд стільниці бо стандартна "плазмівська" тема мене не влаштовує.

І все ніби то й нічого, але відбувались раптові падіння та зависання деяких елементів, що призводили до "замерзання" усього середовища і доводилось час від часу перезапускати "ікси" та перелогінюватись. Врешті решт це дістало. То ж вирішив пересісти на щось інше. Спробував погратись із XFCE та LXDE, але щось не зайшло. Тому остаточно обрав MATE з яким уже був знайомий завдяки Linux Mint на старому ноутбуці.

З того часу і залишаюсь на основному комп’ютері з MATE. Хоч із KDE зовсім не розпрощався. Постійно використовую файловий менеджер Dolphin, "читалку" Okular, переглядач фото Gwenview та кілька простих ігор. Але зовсім повертатись до Plasma не збираюсь.

А ви часто змінюєте графічні середовища в Linux ?

Sort:  

Переклад такий собі😅

специфічний ))