Топ 10 наукових відкриттів за минуле десятиліття

in #science2 years ago

Минає друга декада ХХІ сторіччя, за цей час технології зробили досить значний ривок в перед. Науковий журнал New Scientist у своїй добірці зібрав найважливіші наукові відкриття в різних галузях за минуле десятиріччя. Пропоную ознайомитись з цим переліком.

 • Гравітаційні хвилі
  В лютому 2016 їх зафіксувала група вчених з проекту LIGO. В обсерваторії вдалося зафіксувати хвилі, утворені внаслідок зіткнення двох чорних дір, що трапилося близько 1,3 млрд. років тому. Це одне фундаментальних відкриттів про будову і процеси всесвіту

 • Бозон Хіґґса
  Новий вид елементарних частинок, що відкриті в 2012 році фізиками з CERN. Вважається, що вивчення цього явища допоможе з’ясувати чому інші елементарні частинки мають масу, також це відкриття доповнює стандартну модель фізики елементарних частинок.

 • Методики CRISP
  Відносно дешева і проста схема "редагування" ДНК, яку використали ще в 2012 році.

 • AlphaGo
  Алгоритм штучного інтелекту, який в 2016 році обіграв в гру "Го" чемпіона світу Лі Седоля.

 • Денисовська людина
  В Денисовській печері (Сибір) у 2010 році знайдений фрагмент кістки пальця людини, що відмінний генетично від сучасних людей та від неандертальців. Це свідчить про ще одну групу гомінід, що мешкали в пізньому плейстоцені.

 • Генна терапія
  В 2015 році генна терапія вперше вилікувала людину: однорічній Лейлі, що хворіла на лейкемію, пересадили її власні імунні клітини, але зі зміненими генами, здатними вбивати ракові клітини.

 • Квантова перевага
  В листопаді 2019 року "Гугл" заявила про досягнення квантової переваги. Тобто здатності нового типу пристроїв здійснювати обчислення, котрі раніше неможливо було проводити на сучасних комп’ютерах.

 • Відкриття Proxima Centauri b
  В 2016 році знайдена найближча до Землі екзопланета, її назвали Proxima Centauri b.

 • Річард ІІІ
  В 2012 році група британських вчених заявила про те, що їм вдалось ідентифікувати останки англійського короля Річарда ІІІ.

 • Трансплантація обличчя
  Перша пересадка людського обличчя здійснена в 2010 році. Операція тривала майже добу. Пацієнту з Іспанії видалили всі залишки власного обличчя, що було пошкоджено в наслідок нещасного випадку, крім очей та язика та замістили донорським обличчям.


Джерело: newscientist

Sort:  

Congratulations @replicantua! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 10 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 50

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!