You are viewing a single comment's thread from:

RE: My top 5 songs list

in Music10 months ago (edited)

Müzik böyle bir şey işte. Şarkıların birbiriyle pek alakası yok ama eminim hepsinin edindiği bir yer vardır. Sözleri ya da alt yapısı farketmeksizin etkileyen bir parçası oluyor illaki. Bir rap dinleyicisinin sözlere pek dikkat etmemesi de garip gelmedi değil.

Sort:  

Türkçe rap çok değişti ama doğru düzgün söz mü kaldı ki :) Sagopa, Ceza, Mode xl dönemi yok ki artık, daha çok insanı eğlendirecek müzikler yapılıyor. Yoksa bir Sagopa şarkısında söze dikkat etmemek zaten imkansız.

Farklı bir bakış açısı. Çok haz ettiğim bir tür olmadığı için çok baba şarkıları hakkında pek bir fikrim yok. Sadece günümüzde yayınlanan Türkçe rap şarkılar hakkında fikrim var. Ama onları da açık açık söylersem linç yerim diye korkuyorum :d

Yani haklılık payın var, özellikle sözlere çok takılan ve dikkat eden biriysen çekilecek iş değil ama dediğim makarasına, keyfine dinlersen akıp gidiyorlar

Bütün olarak önem veriyorum. Hatta alt yapısını daha çok önemsiyorum. Ama neredeyse bütün gün dinlediğim için sözleri de görmezden gelemiyorum. Yabancı rap şarkılarla aram iyi genel olarak ama Türkçe rapi bu yüzden sevemiyorum.

Valla ben yabancı rapin sözlerini çok iyi takip edemiyorum ya, ingilizcem fena değildir ama yok yani olmuyor 😂

Ben de çok takip edemiyorum ama bir şeyleri doğru yapıyorlar ki dinliyoruz 😜

Hahahah sanırım 😂