Лихоманка NFT

in Team Ukraine8 months ago

Шаленство з новими цифровими токенами під абревіатурою NFT захоплює світ. Відомі і не дуже люди на хвилі високої зацікавленості цієї нової технології, намагаються ухопити й свою частку. Якщо не прибутку то принаймні уваги засобів інформації.

(картинка з сайту cryptoschool.be)

Воно й не дивно. Адже будь які технологічні новинки завжди тягнуть за собою значний розголос. Криптовалюти вже давно на слуху і поволі входять в буденність. А от NFT-токени на цьому фоні різко і з галасом увірвались у інформаційний потік. Значну роль відіграли популярні інтернет-особи. Такі як Ілон Маск, засновник твіттера Джек Дорсі. Навіть Едвард Сноуден, про якого не чутно було кілька років, виринув із своїм нфт-портретом. Приєдунюються до лихоманки й шоу-бізнесова індустрія, а про всіляких інста блохерів і говорити нічого — вони одні з перших метушаться і галасують за найменшою причини.

Не оминула така участь і український медія простір. Зокрема, свої NFT вже продавала редакція новин "ТСН" з каналу 1+1. Також одним із піонерів цього процесу став ютуб канал "Телебачення Торонто", який виставив на продаж свій відомий мем "Жуй сраку" і вже отримав за нього на аукціоні $2500. Це поки є найдорожчим мемом в Україні. І далі вони планують цифровізувати інші свої меми. А їх у них доволі.

(зображення з інстаграм "Телебачення Торонто")

Доклалась до хайпу і мережа магазинів "Сільпо". Вони зробили лот із цифрових малюнків продуктів, які можна придбати як твір мистецтва, із правом володіння, що захищений блокчейн-технологією. На цих картинках зображені такі харчові продукти як гречаний багет, просекко, цукерки "Вулкан", фермерська буррата та яйця.

(картинка із цифрового аукціону opensea.io)

Музиканти теж не стоять осторонь новинки. Співачка Dakooka реалізовує п’ять своїх NFT що прив’язані із її головними хітами, що включать в себе ще й оригінальні аудіофайли у високій якості.

Добре це чи погано? Час покаже. Поява технологічних новинок завжди має на першому етапі значну цікавість суспільства. І вже через певний час, коли технологія стає звичною, галас стихає до часу появи якоїсь нової штуки.

Особливість сьогочасної лихоманки NFT можна пояснити тим, що в даній ситуації "вау ефект" новизни значною мірою витіснений бажанням отримати прибутки від майбутньої перепродажі токенів та від створення інфраструктури під цю справу. Попередній досвід із криптовалютами, ціна яких стрибала як скажена то в один то в інший бік, показав, що це може бути вигідно. То ж і не дивно, що тепер на нфт накинулись як на новий спосіб здобути капітал.

Як на мене то все уляжеться і такі токени згодом займуть свою нішу у цифровій економіці і мистецтві. Може стануть буденним явищем, або й зовсім зникнуть і залишаться цінними лише для невеликого кола шанувальників. Найцікавіше в тому, що віртуальний світ все більше і більше поєднується із реальним.

А ви вже купували чи створювали NFT предмети?


Posted Using Aeneas.Blog

Sort:  

I have some sand nft's which I received through coinmarket cap giveaway I hope nft bloom

Posted Using LeoFinance Beta

you are lucky

Дякую за огляд!
В різних місцях винирують новини щодо українських піонерів NFT, тут вдалося зібрати все докупи.

Це лише найпомітніші. Хай он ще до блокчейну доберуться Потапи Полякові та Поплавські. Ото тоді буде ще більше галасу.

З’явилась новина, що до лихоманки вже долучаються й наші урядовці. Міністр юстиції вирішив продати свій фотоколлаж.