Апгрейд комп’ютера. Крок третій. Блок живлення

in Team Ukraine11 months ago

Повертаюсь до розповідей про оновлення свого комп’ютера. Бо щось все про ютуб та політику. А минулий пост на цю тему був аж місяць тому.

Отже, сьогодні розкажу про придбаний блок живлення. Свої думки, щодо необхідних параметрів цього комп’ютерного компонента я викладав у липневому дописі "Апґрейд комп’ютера. Блок живлення".

фото з wikimedia.org

Досліджуючи пропозиції ринку довелось переглянути чимало оглядів та перечитати сотні відгуків. Загалом під мої бажані параметри підходило близько десяти моделей від різних виробників. Деяких моделей вже не було в наявності. На інші були надто суперечливі відгуки, або вони мали сумнівну репутацію. Ще одні виходили за межі бюджету.

І от після тижневих роздумів вирішив зупинитись на моделі Chieftec GPS-650A8 650 W

фото з rozetka

Продається цей блок живлення в простій картонній коробці без зайвих блискучих картинок. В упаковці знаходиться сам пристрій, коротка інструкція з безпеки, кабель живлення та чотири болтики для кріплення.

korobka.jpg

komplekt.jpg

Блок підходить як для верхнього так і нижнього розташування в корпусі. Довжину кабелів не заміряв. Оскільки маю не великий корпус, тож мені вистачило. Ще й довелось поморочитись щоб значну частину якось акуратніше розмістити.

Основна лінія проводів на 12 вольт зібрана в єдиний пучок і обгорнута сітчастим обплетенням, що полегшує зручність монтажу. Окремим пучком йде процесорна лінія та лінія додаткового живлення відеокарти.

SATA-конектори розведені на два окремі пучки по три штуки на кожному. Також на окремому пучку розташовані два роз’єми типу molex і один чотирьох-піновий конектор.

Все виглядається ось так:

zovnish1.jpg

zovnish4.jpg

zovnish2.jpg

Детальніші характеристики блоку живлення можна почитати на сайті виробника: https://www.chieftec.eu/en/psus/ps-2/smart-series/gps-650a8.html

Коштувало мені це добро 1374 гривні разом із доставкою. Нині ціна ще й на п’ять гривень стала дешевшою.

Не знаю чи добрим буде цей вибір. Блок не має отих сертифікатів про відповідність ефективності та всяких різноманітних сучасних фішок типу модульності і прикрас у вигляді підсвітки. Час покаже. Крім того, наявний ще й певний запас потужності для майбутнього переходу на більш енергомісткий процесор і новішу відеокарту.