Апгрейд комп’ютера. Крок другий

in Team Ukrainelast year

Давно не було згадок про комп’ютери. Рубрика "Апгрейд комп’ютера"(#upgrade) загубилась у політичних та інших подіях. Виправляю це неподобство. Тим паче, що залишилось не так уже й багато часу до її логічного завершення.


Отже наступним, другим кроком оновлення стала материнська плата. Роздуми про неї були описані в дописі "Апгрейд комп’ютера. Материнська плата".

зображення з pexels

В наслідок усіх тих роздумів, кількаденного перечитування оглядів, порад та відгуків, переглядів техноблогерів і ознайомлення з цінами в каталогах та інтернет-магазинах вирішив зупинити свій вибір на платі від компанії MSI.

Обрана модель має повну назву MSI B450-A Pro MAX.

На мою суб’єктивну непрофесійну думку ця модель майже повністю відповідає заявленим потребам. І у певних моментах, навіть має трохи зайвої функціональності. Зокрема, у налаштуваннях є стільки опцій та функцій, що одразу й не розберешся що й до чого. Також на платі є аж чотири конектори для вентиляторів і окремий конектор для стрічки з RGB LED вогниками. Для мене це перебор, але "йой най буде".

Чим же мене підкупила ця материнка? Перш за все наявна підтримка широкої лінійки процесорів, особливо процесорів із вбудованою графікою. Достатня кількість PCIe слотів, навіть один додатково підсилений для важких відеокарт. Ще тут є 6 sata коннекторів для дисків та слот для SSD формату m2. А можливий об’єм для оперативної пам’яті складає до 128 Gb. Тобто для подальшого апгрейду комп’ютера є всі умови.

Ще порадувала присутність порту PS/2 для старих мишок та клавіатур. В багатьох сучасних платах його вже не ставлять. Взагалі з портами тут добре. Є і USB 2.0, і USB 3.2 Gen1, і USB 3.2 Gen2. Єдине чого не вистачає це юсб порту новітнього формату type C, але оскільки в мене нема таких пристроїв, то це не критично.

Слід сказати про одну особливість чипсетів B450. Про неї я довідався читаючи різноманітні огляди. Виявляється слот для дисків формату M2 у чипсеті зв’язаний із лінією sata дисків. Тобто якщо вставити M2 SSD диск у материнську плату то два конектори sata працювати не будь. Тому майте це на увазі при купівлі компонентів.

screenshot_20201118_225229.png
зображення з сайту msi

Про детальніші специфікації плати читайте на офіційному сайті за адресою: https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX/Overview

А ось такий вигляд материнка має в реальному житті:

korobka.jpg

korobka2.jpg

materinka.jpg

materinka2.jpg

В комплекті додаються: заглушка для задньої стінки, два сата-кабелі(один із них з г-подібним кінцем), диск із драйверами, повною інструкцією, гвинтик для прикручування m2 диску, трохи макулатури(реклама, інструкції) та наклейка.

komplekt_small.jpg

Коштувало мені таке щастя 2776 гривень разом із комісіями та доставкою. Це дещо перевершило заплановану у бюджеті суму, але не дуже суттєво. Не знаю чи вдала ця покупка, але принаймні робоча і очікує, свого часу на повноцінну роботу. До якої залишилось вже небагато.

Sort:  

You must own at least 1 CC to reward commenters on this post!
Please charge 1 CC to reward your commenters.