Апґрейд комп’ютера. Блок живлення

avatar

Цикл моїх дилетантських роздумів із вибору комплектуючих для нової конфігурації ПК потроху підходить до завершення.

В минулих дописах вже описав всі основні компоненти, що впливають на продуктивність роботи. Тепер слід подумати над тим, як зробити так, щоб всі ці елементи працювали. А працюватимуть вони лише завдяки такому винаходу людства як електроенергія. І цю електроенергію отримуватиме, перетворюватиме і розподілятиме блок живлення.


OCZ_600W_power_supply_unit-small.jpg
(фото з wikimedia.org)

Моделей блоків живлення ще більше ніж моделей материнських плат. Тому знову вибір непростий. Бюджетний ліміт на цю деталь визначаю в межах до 1500 грн.

Базовим параметром системи живлення є її потужність, що вимірюється у Ваттах. Наскільки я зрозумів чим їх більше, тим сильніші процесори можна ставити в комп’ютер, а також більше додаткових пристроїв можливо приєднати. Але тут слід мати й баланс. Адже чим потужніший блок тим більше він споживає електроенергії. Тому виходячи від загальної конфігурації ПК слід вибрати свою збалансовану потужність із певним запасом.

Обраний мною процесор (Ryzen 3 1200) має енергоємність у 65 Ватт. Враховуючи подальші плани на більш потужну модель та можливе наступне придбання більш-менш хорошої відеокарти думаю зупини свій вибір на потужності блока від 500(550) до 600 Ватт. Більші значення не мають поки сенсу і лише даремно використовуватимуть енергію.

Наступний важливим параметром є наявність необхідних конекторів.


conectors-small.jpg
(фото з deskdecode.com)

Для сучасних материнських плат необхідні такі стандарті конектори живлення:

  • 24-pin (або дві окремі колодки 20-pin та 4-pin) - ця лінія живить саму материнку та приєднані до неї не енергоємні пристрої
  • 8-pin (в залежності від моделі ще бувають і 6-pin, або ж окремі 4-pin + 4-pin) - окреме живлення для процесора
  • 6-pin - додаткова лінія для відеокарти, адже вони бувають в рази потужніші за процесор
  • sata - забезпечують енергією накопичувачі
  • molex - старий універсальний роз’єм до якого з допомогою перехідників можна підключати різні пристрої, що потребують енергії.
    Також в окремих моделях можуть бути наявні різні конектори для вентиляторів, підсвітки та інших не дуже важливих елементів комп’ютера.

Як на мене, то головне щоб були три перші з переліку. Також хочеться мати як мінімум чотири сата конектори, бо виявляється в багатьох моделей їх не більше двох. А використання перехідників є не надто надійним варіантом.

Ще цікавий момент. Модульність конструкції. Проводи конекторів, або їх частина, можуть бути не впаяними, а підключатися за потреби. Непоганий винахід. Але такий варіант здорожчує остаточну ціну. Отже, для мене не підходить.

На різноманітні додаткові прикраси типу підсвітки та регулювання швидкості обертів вентилятора я уваги не звертав. Такі речі з моїм бомжацьким бюджетом явний перебір.

І от начитавшись різноманітних порад і оглядових статей та відео. Переглянувши онлайн-каталоги і ознайомившись із відгуками. Вирішив зупинитись на двох моделях:

  1. Chieftec GPS-600A8 600W - ціна близько 1300 грн.

  2. Chieftec Solid GPP-600S 600W - ціна близько 1400 грн.


%D1%87%D1%96%D1%84%D1%82%D0%B5%D0%BA-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B8.jpg

Окрім вартості, вони відрізняються лише незначними відмінностями в додаткових проводах. Ну і кольором корпусу.

А який би блок живлення ціною до 1500 гривень порадили б ви?



0
0
0.000
2 comments