Текстовий редактор Qedit

in Team Ukraine2 months ago

Qedit — функціональний текстовий редактор.

qedit_title.png

Написаний на С++ та Qt, цей застосунок мало вирізняється якимись особливими "фішками" від інших потужних текстових редакторів. Проте може стати зручним та повнофункціональним інструментом для стандартних задач в операційній системі.

qedit1.png

Він має всі необхідні можливості для роботи з кодом, зокрема на C/C++;
Makefiles and shell scripts; Perl scripts; HTML та XML; diff файлів. Саме для цих видів існує "підсвітка".

Наявні традиційні функції редагування, пошуку та вставки, визначення кодування. Підтримуються перевірка правопису та автозбереження. Із цікавих функцій слід звернути увагу на створення міток для обраних ділянок тексту для швидкої навігації по великим файлам. Також в редакторі можна швидко з’ясувати детальну інформацію про файл скориставшись відповідною кнопкою на панелі.

В Qedit зручно порівнювати кілька файлів з використанням стандартної команди diff. Для цього передбачено створення як вертикальних так і горизонтальних секцій.

qedit4.png

Інтерфейс програми лаконічний й не потребує звикання. Панелі інструментів дозволено пересувати в зручне для користувача місце. Наявна бічна панель для навігації по відкритим і переглянутим файлам та по файловій системи.

qedit5.png

qedit6.png

Застосунок має досить опцій для налаштування та вбудовану довідку. Існують комбінації швидких клавіш. Локалізації українською відсутня.

Qedit — легкий та зручний текстовий редактор для загального використання.

Сайт програми: http://hugo.pereira.free.fr/software/index.php?page=package&package_list=software_list_qt&package=qedit&full=