Реліз ядра Linux kernel 5.15

in Team Ukraine2 years ago

зображення linuxiac.com

Лінус Торвальдс представив новий випуск ядра Linux 5.15. Ця нова версія отримала іменну назву "Trick or Treat" та є вже двадцять другим LTS релізом із довготривалою підтримкою.

Окрім традиційних поповнень та оновлень драйверів різноманітних пристроїв, удосконалень файлової системи та інших покращень у Linux kernel 5.15 вирізняються три найцікавіші нововведення.

Перше — Покращена підтримка файлової системи NTFS.

До свіжого ядра додано новий довгоочікуваний драйвер для файлової системи ntfs3. Він повністю підтримує читання, запис та багато інших функцій для сучасних версій ntfs, що відсутні в теперішній реалізації драйвера ntfs-3g. Також має покращитись швидкість роботи. Це сталось завдяки тому, що компанія Paragon відкрила свої напрацювання і запропонували їх спільноті.

Наступна помітна функція — Новий вбудований в ядро файловий сервер SMB3 (KSBMD).

В ядрі 5.15 вперше з’явився драйвер SMB для обміну файлами. Ця розробка від Samsung зорієнтована на швидшому передаванні файлів. Цей модуль ядра реалізує серверну частину протоколу SMB3 та не підтримує попередні версії.

Третій значний блок оновлень — Оптимізація роботи для багатьох файлових систем.

Зокрема для XFS вирішено проблему з неможливістю використання дат після 2038 року. Додано механізм відкладеної деактивації inode та підтримки відкладеного видалення і додавання атрибутів файлів.

Удосконалення роботи файлової системи Ext4 торкнулось підвищення продуктивності запису буфера delalloc, та пришвидшення обробки осиротілих файлів (orphan files).

А до Btrfs додано підтримку механізму fs-verity, що застосовується для контролю цілісності окремих файлів через криптографічні хеші та ключі, що зберігаються в зоні метаданих пов’язаних із файлами.

Ще відзначаються такі удосконалення для апаратної частин як:

  • підтримка стеження за температурою вбудованої графіки для процесорів сімейства AMD Zen 3
  • додано драйвер IOMMU для Apple M1 для удосконалення підтримки чіпів M1
  • покращено підтримку процесорів Інтел 12-го покоління
  • драйвер Realtek RTL8188EU WiFi був об’єднаний для зміни попереднього драйвера Realtek WiFi.

Детальний перелік усіх змін та оновлень тут: https://kernelnewbies.org/Linux_5.15


Джерело: linuxiac.com