Реліз дистрибутиву Ubuntu 21.04

in Team Ukraine2 months ago

Традиційно, наприкінці квітня, вийшов у світ новий випуск дистрибутиву Ubuntu та його похідні на різних стільницях. Це реліз отримав номер 21.04 та ім’я Hirsute Hippo. Він є регулярною збіркою і підтримуватиметься протягом 9 місяців з моменту виходу, до січня 2022 року.

зображення з linuxiac.com

Такий тип релізу, як відомо, є місцем для початкового впровадження нових опцій. І в Ubuntu 21.04 вони доволі помітні.

Головною новинкою свіжого випуску є застосування Wayland у якості стандартного графічного сервера у тому числі для комп’ютерів на базі процесорів ARM. Але поки не застосовується на пристроях, що потребують пропрієнтарних драйверів Nvidia. Для них вмикається традиційний X.org.

Наступною значною подією стало покращення інтеграції з Active Directory та додано можливість аутентифікації користувачів за допомогою Group Policy Objects відразу після встановлення системи.

Ще однією важливим оновленням є удосконалення приватності домашньої теки користувача. Тепер домашня тека доступна лише власнику та членам його групи.

Також в Убунту 21.04 "Hirsute Hippo" зроблено таке:

  • використано стільницю GNOME Shell 3.38
  • додано нову темну тему оформлення під назвою Yaru та оновлено ікони для типів файлів
  • додано підтримку медіа серверу Pipewire
  • оновлені системні компоненти та версії прикладних та серверних програм. Зокрема ядро до версії 5.11, Python до версії 3.9, Firefox 87, LibreOffice 7.1.2, Thunderbird 78.8.1, Mesa 21.0, PulseAudio 14, BlueZ 5.56, NetworkManager 1.30, PostgreSQL 13.2, Samba 4.13.3, QEMU 5.2, OpenVPN 2.5.1, Virt-manager 3.2.0, Libvirt 7.0, Rsyslog 8.2102.0, Docker 20.10.2 та інші
  • в інсталятор додано підтримку створення запасних ключів шифрування для відновлення доступу
  • в налаштуваннях реалізовано можливість зміни профілю енергоспоживання
  • на стільцю повернено можливість перетягування файлів
  • покращено підтримку режиму UEFI SecureBoot

В інших офіційних збірках оновлено версії стільниць та програм. Також з'явились дві нові неофіційні збірки - Ubuntu Cinnamon Remix та Ubuntu Unity Remix.

Хороший відео огляд Ubuntu 21.04 "Hirsute Hippo" можна поглянути тут (англійською)