Плани про Ubuntu 21.10

in Team Ukraine2 months ago (edited)

зображення з omgubuntu.com

Убунту 21.10 має з’явитися на світ 14 жовтня 2021 року. Розробка випуску перебуває ще на ранній стадії і повний список всіх нововведень не складений. Але вже є деяка інформація. Також є доступними для завантаження щоденні збірки

Ubuntu 21.10 матиме кодове ім’я Impish Indiri. Індірі - це вид лемурів, що живуть на острові Мадагаскар і проводять більшу частину життя на деревах. А слово "impish" означає "... робити дещо хуліганські речі для розваги(задоволення)". Тобто нова Убунту буде "неслухняним лемуром".

Майбутній реліз, традиційно для осінніх випусків, є короткостроковим і оновлюватиметься лише до липня 2022 року. А ще він буде ювілейним, 25-тим випуском Убунту починаючи з 2004.

Стосовно термінів видання omgubuntu.co.uk подає такий цикл розробки, у якому можливі зміни:

  • Заморозка функцій: 19 серпня 2021
  • Заморозка користувацького інтерфейсу: 9 вересня 2021
  • Beta-реліз: 23 вересня 2021
  • Заморозка ядра: 30 вересня 2021
  • Кандидат в релізи: 07 жовтня 2021

Що до нових функцій наразі відомо таке. Компанія Canonical планує представити новий інсталятор із інтерфейсом, що написаний на Flutter. Можливо його встигнуть доробити до цього релізу.

Наступною новинкою 21.10 стане оновлене графічне середовище GNOME 40, хоча є варіант, що до релізу додадуть 41 версію. Також вже визначено головну тему оформлення. Нею стане Yaru Light.

Ще одною цікавинкою випуску заплановано впровадження стискання Zstd, яке може прискорити встановлення дистрибутиву. Для користувачів із пропрієнтарними драйверами для Нвідіа стане доступним сервер графіки Wayland. Ще обіцяють покращення роботи з тачпадами та нові шпалери.


Джерело: omgubuntu.co.uk