Новини від Linux Mint

avatar

Розробники популярного дистрибутиву Linux Mint продовжують роботу удосконалюючи свої творіння та створюючи нові інструменти для комфортного використання Лінукс. Про свої здобутки вони щомісяця діляться у своєму блозі. І за минулі два місяці є кілька важливих повідомлень.

По-перше, визначено кодове ім’я наступного випуску Linux Mint. Реліз матиме ім’я "Vanessa". Він буде зроблений на основі Ubuntu 22.04 (яка вже офіційно з’явилась і отримала перші важливі оновлення) і традиційно матиме три версії з графічними середовищами Cinnamon, MATE та Xfce. Про дату виходу поки нічого не розповідається, але очевидно це відбудеться десь влітку.

Наступною цікавинкою є розробка графічного інструменту для оновлення системи між значними релізами. Як відомо, оновлення дистрибутиву в межах одного головного випуску відбувається відносно просто і без значних проблем. А от перехід між гілками потребує більшої кількості додаткових дій та може призвести до пошкодження працездатності системи. Тому розробники взялися за створення окремої програми для полегшення такого переходу.

Ось кілька знімків цієї утиліти:

зображення linuxmint.com

Також заплановано, що ця програма:

  • матиме повністю графічний інтерфейс, без командного рядка
  • буде локалізована різними мовами (наразі є поки англійська)
  • виконуватиме більше перевірок системи для уникнення помилок під час процесу (наприклад перераховуватиме вільний простір та розміри завантаження, список видалених пакетів та інше)
  • попереджатиме про пакунки яких не буде в сховища та інші можливі проблеми

Ще додається нагадування про завершення у серпні 2022 року терміну підтримки дистрибутиву LMDE 4 "Debbie". Тому вже слід задуматись про перехід на свіжу LMDE 5 “Elsie”. Для такого оновлення вже створено спеціальну утиліту, але вона поки в стаді "бета". Трохи детальніше про цей інструмент тут:https://blog.linuxmint.com/?p=4312.


Джерело: blog.linuxmint.com0
0
0.000
2 comments