Дайджест новин за травень

avatar
(Edited)

Останній місяць весни не приніс якихось значних подій. Багато новин відбувалось довкола Ubuntu, а також завершено підтримку кількох проектів.

В Ubuntu 23.10 покращать роботу зі сторонніми репозиторіями

Сторонні репозиторії PPA в Убунту давно стали швидким способом отримати найсвіжіші версії програм, або встановлення програм яких нема в офіційних сховищах дистрибутиву. І відмовлятись від цього поки що не збираються. Тому в осінньому релізі заплановано змінити спосіб керування ними з метою підвищення безпеки та надійності.

Зокрема, починаючи з Ubuntu 23.10 керування сховищами буде здійснюватись за допомогою нового типу файлів .sources у форматі deb822 із вже вбудованими GPG-ключами. Таким чином буде спрощено процедури видалення ключа із системи, та дозволить обмежити використання ключа до PPA сховища і не додавати його до глобального переліку.

Детальніше: phoronix.com


Реліз браузера Firefox 113


Удосконалено режим перегляду відео "картинка в картинці", додано кнопки для перемотування, швидкого відкриття на увесь екран та слайдер для переміщення по відео. Покращено функціонал пошуку через рядок адреси. Розширено підтримку зображень формату AV1.

Покращено захист користувачів від сторонніх реп’яшків та трекерів у приватному вікні. В автоматичному генераторі паролів за умовчанням додаються спеціальні символи для покращення захисту.

Перероблено деякі рушії доступності, що покращать швидкість і стабільність роботи для таких програм як читачі екрана, програми зі східноазійськими символами, програми для загального доступу на підприємствах та інші.

Реалізовано давній запит на перетягування файлів із Microsoft Outlook. Додано таджицьку мову. Покращено імпорт закладок із Safari та Хропомодібних браузерів

Детальніше: mozilla.org


Деякі новинки LibreOffice 7.6

LibreOffice 7.6
зображення debugpoint.com

В середині травня з’явились перші альфа збірки майбутнього значного релізу офісного пакета LibreOffice 7.6. Серед нововведень: покращення сумісності із Microsoft Office 365, новий діалог вставки нумерації сторінок у Writer, підтримка багатосторінкових плаваючих таблиць без руйнування структури та форматування.

Також у текстовому процесорі з’явиться нова функція, яка підкреслює використовувані стилі абзацу та символів та прикладне пряме форматування в тексті. Ще буде оновлено функціонал експорту PDF до версії 1.7.

Фінальний реліз версії заплановано на серпень 2023 року.

Детальніше: debugpoint.com


Fedora припинить підтримку X11 із виходом Plasma 6

Розробники Fedora продовжують підтримувати свій статус адептів просування сучасних рішень. Тому й не дивно, що вони заявили про повну відмову від X11 в KDE Plasma, але це відбудеться не найближчим часом. Адже Plasma 6 поки на початковій стадії розробки.

Таке рішення прийнято з кількох причин. Очевидно, що компанія RedHat у наступному великому релізі дистрибутива RHEL має відмовитись від застарілого сервера Xorg. Також розробка Wayland відбувається значно активніше і пристосовна до сучасного обладнання та не тягне за собою тонну legacy коду.

Детальніше: linuxiac.com


Також у травні:

Завершено підтримку Ubuntu 18.04

Розпочато роботу над Ubuntu 23.10 "Mantic Minotaur"

Завершено підтримку ядра Linux 6.2

Завершено підтримку дистрибутива Fedora 36

В Убунту 23.10 заплановано перевести систему друку CUPS на snap-пакунки


🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧



0
0
0.000
2 comments
avatar

З ключами репозиторіїв дійсно якось дивно виглядає, ніби не можна було все це зробити, щоб було однією операцією.

0
0
0.000
avatar

Ну спочатку не додумались, потім забили, а тепер надумались 😀

0
0
0.000