Дайджест новин за 22-28 серпня

in Team Ukrainelast year

Перед осіннім сезоном релізів розробники активізували свою діяльність тому й кількість новин почалась збільшуватись. Ось що відбулось за минулий тиждень.

Випуск браузера Firefox 104

У цій версії були додані субтитри для Disney+ в режимі Picture-in-Picture. Реалізовано аналіз енергоспоживання веб-сторінок (для Apple M1 та Windows11). Додано функцію зниження продуктивності та зменшення використання заряду акумулятора при згорнутій програмі, так само як і у фоновій вкладці. Виправлено різні помилки в роботі програми.

Детальніше: mozilla.org


Завершення підтримки ядра Linux 5.18

зображення 9tolinux.com

Підійшов час кінцевого терміну існування гілки ядра Linux Kernel 5.18. Версія 5.18.19 буде останнім випуском в циклі підтримки. Цей реліз став ще одним коротким випуском, із терміном підтримки менше ніж рік. Користувачам рекомендовано оновитись до актуальної гілки 5.19, або повернутись до LTS ядра 5.15 чи 5.10.

Детальніше: 9to5linux.com


Оновлення відео редактора Kdenlive 22.08

зображення kdenlive.org

Окрім виправлення помилок додано ряд нових функцій. Реалізовано експериментальну підтримку паралельного процесингу для швидшого рендерінгу. Додано підтримку імпорту для форматів AVIF, HEIF, HEIC та зображень JPEG XL, анімації LOTTIE and RAWR, а також файлів субтитрів VTT (Web Video Text Tracks) і SBV (YouTube).

Серед нових функцій відзначаються удосконалені можливості для запису звуку, значні покращення для роботи із субтитрами, експорт розділів відео для онлайн сервісів YouTube/PeerTube/Vimeo. До програми було інтегровано редактор векторної анімації Glaxnimate. Забезпечено роботу коліроскопів (Waveform, Vectorscope та RGB parade) у Віндовс. Додано нові ефекти.

Детальніше: kdenlive.org


Подробиці про Fedora 37

зображення debugpoint.com

Нині йде активна підготовка до майбутнього релізу. Вже 13 або 20 серпня вийде бета збірка. А на 18 жовтня запланований фінальний реліз (запасна дата 25 жовтня).

Fedora 37 отримає актуальне ядро 5.19 та стільницею GNOME 43. Також буде доступне графічне середовище KDE Plasma 5.26 з відповідними удосконаленням й новинками. Стосовно версій інших середовищ то повідомляється про LXQt 1.1, XFCE 4.16 та Mate 1.24.

Дистрибутив матиме офіційну підтримку для плат Raspberry Pi 4. У KDE Plasma (і Kinoite)у дисплейному менеджері SDDM за умовчанням з’явиться підтримка сесій Wayland. Fedora Core OS увійде до офіційного переліку версій дистрибутиву.

Детальніше: debugpoint.com


GNOME випустив інструмент для збору телеметрії

зображення linuxiac.com

gnome-info-collect — таку назву має програма для збору анонімної інформації про систему та деякі параметри, що була представлена від проекту GNOME. Ця мала консольна утиліта із клієнт-серверною архітектурою дозволить користувачам анонімно надавати данні про свою систему для розробників. Ця інформація має допомогти у подальшому розвитку та удосконаленні стільниці.

Детальніше: linuxuac.com


Подробиці про Ubuntu 22.10

зображення debugpoint.com

Вже на початку серпня з’явиться бета збірка нової Убунту 22.10. А фінальна версія має вийти 20 жовтня. Цей регулярний реліз матиме кодову назву Kinetic Kudu. Наразі тестові образи формуються із ядром 5.15, але у кінцевому варіанті це може бути 5.19.

Основна графічна оболонка дистрибутиву буде GNOME 43 разом з оновленим файловим менеджером та швидкими налаштуванням на панелях стільниці. В налаштуваннях системи з’явиться новий пункт "Ubuntu Desktop" з опціями для бічної панелі та іконок на стільниці.

Серед змін в середині системи повідомляється про увімкнення за умовчанням PiperWire для керування звуком та заміну wpa_supplicant на IWD (iNet Wireless Daemon) для керування wi-fi

Детальніше: debugpoint.com


🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧

Sort:  


The rewards earned on this comment will go directly to the people( @prolinuxua ) sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.

Yay! 🤗
Your content has been boosted with Ecency Points, by @prolinuxua.
Use Ecency daily to boost your growth on platform!

Support Ecency
Vote for new Proposal
Delegate HP and earn more

"Реалізовано аналіз енергоспоживання веб-сторінок (для Apple M1 та Windows11)" - вони нам не друзі! 🤣
А якщо серйозно, то нажаль, я все ж таки зав'язаний на екосистему Google, як приватно, так і по роботі, тому і використовую їх браузер. А вогняний лис якось пішов на задній план, хоча свого часу ним користувався досить активно.

Та Firefox давно вже не торт за швидкодією. Єдина його потужна фішка, якої нема в інших, це контейнери.