Період кінця квітня — початку травня 2022 року був багатим на новини зі світу Linux та opensource. І на окремий огляд кожної новини не вистачає часу, тому пропоную дайджест із короткими повідомленнями про найцікавіші події.
Випуск дистрибутиву Tails 5.0

Розпочато нову гілку дистрибутиву Tails, що спрямований на збереження анонімності та приватності. Головні зміни: перехід на базу Debian 11 (Bullseye), оновлення стільниці GNOME до версії 3.38, головною програмою для керування паролями та ключами стала Kleopatra від проекту кде, оновлено версії основних користувацьких програм.
Детальніше: tails.boum.org
Випуск дистрибутиву KaOS 2022.04

Операційна система на основі Арч Лінукс отримала оновлення KDE Plasma 5.24.4, KDE Frameworks 5.93.0, KDE Gear 22.04 та Qt 5.15.3 та інших системних компонентів. До переліку програм додано застосунок для сканування документів Skanpage. Управління підключенням до безпровідних мереж wpa_suplicant замінено на IDW. До інсталятора додано режим Log View для показу інформації про процес встановлення.
Детальніше: kaosx.us
Оголошено про роботу над Ubuntu 22.10

Осінній регулярний випуск дистрибутиву Убунту 22.10 запланований на 20 жовтня 2022 року. А бета реліз має бути 29 вересня. Версія отримала кодове ім’я “Kinetic Kudu” на честь африканських лісових антилоп. Вже доступні щоденні збірки для тестувальників та розробників. Серед нововведень згадується нове ядро, оновлення драйверів для графіки, середовища GNOME 43. Можливо дороблять новий інсталятор на основі Flutter та додадуть за умовчанням звуковий сервер Piperwire.
Детальніше: omgubuntu.co.uk
Оновлення програм XFCE

У квітні відбувся ряд оновлень деяких програм графічного середовища XFCE. Зокрема, нова версія текстового редактору Mousepad отримала можливості перегляду історії пошуку, швидке приховування панелі пошуку клавішею Esc, плагін для ярликів.
Файловий менеджер Thunar набув функцію рекурсивного пошуку, графічний інтерфейс для налаштування ярликів, налаштування панелі інструментів, опції для вертикального розділення панелей та відображення повного шляху у вкладках та чимало іншого.
Також покращено емулятор терміналу, який нарешті дійшов до версії 1.0. В ньому з’явилась опції для кращого налаштування для дій в режими спадного вікна та покращено параметри поведінки під час додавання вкладок для існуючих вікон.
Детальніше: 9to5linux.com
Оновлення графічного середовища TDE R14.0.12

Розробники продовжують удосконалювати стільницю Trinity, цього разу було реалізовано підтримку PolicyKit, додано елемент tdemarkdown для вбудованого перегляду документів формату Markdown. Покращено емулятор консолі. Реалізовано підтримку html5 та складних символів в програмі для розробки Quanta. Завершено підтримку дистрибутивів Debian 8 Ubuntu 14.04, натомість додано підтримку свіжої Ubuntu 22.04 та покращено підтримку Gentoo Linux. Зроблено ряд інших дрібних виправлень.
Детальніше: trinitydesktop.org
Анонсовано вихід дистрибутиву elementary OS 7

З'явились деякі деталі про майбутній реліз операційної системи elementary OS 7. Вона матиме кодове ім'я "Horus". Отримає найсвіжіші пакунки та оновлення від Ubuntu 22.04 та ядро гілки 5.15. Крім того очікуються оновлення системи Flatpak, Granite 7, а також стилів та іконок.
Ще обіцяють появу в програмі App Store функції автоматичного оновлення і нові параметри для профілю живлення для ноутбуків. Також зміниться основний музичний плеєр і буде додано новий застосунок для оновлення системи.
Про дату випуску не повідомляється.
Детальніше: debugpoint.com
Оновлення відеоредактора Kdenlive 22.04
У випуску зроблено більше 300 виправлень переважна більшість яких стосуються стабільності та удосконалення роботи програми. Тепер редактор запускається на архітектурі Apple M1.
Серед значних оновлень відзначається поява підтримки десятибітних кольорів на усіх платформах (але поки не працює для ефектів). Також покращено швидкість рендеру, додано нові шаблони ефектів.
Детальніше: kdenlive.org
