Дайджест новин Linux

in Team Ukrainelast year (edited)

Період кінця квітня — початку травня 2022 року був багатим на новини зі світу Linux та opensource. І на окремий огляд кожної новини не вистачає часу, тому пропоную дайджест із короткими повідомленнями про найцікавіші події.

Випуск дистрибутиву Tails 5.0

зображення tails.boum.org

Розпочато нову гілку дистрибутиву Tails, що спрямований на збереження анонімності та приватності. Головні зміни: перехід на базу Debian 11 (Bullseye), оновлення стільниці GNOME до версії 3.38, головною програмою для керування паролями та ключами стала Kleopatra від проекту кде, оновлено версії основних користувацьких програм.

Детальніше: tails.boum.org


Випуск дистрибутиву KaOS 2022.04

зображення kaosx.us

Операційна система на основі Арч Лінукс отримала оновлення KDE Plasma 5.24.4, KDE Frameworks 5.93.0, KDE Gear 22.04 та Qt 5.15.3 та інших системних компонентів. До переліку програм додано застосунок для сканування документів Skanpage. Управління підключенням до безпровідних мереж wpa_suplicant замінено на IDW. До інсталятора додано режим Log View для показу інформації про процес встановлення.

Детальніше: kaosx.us


Оголошено про роботу над Ubuntu 22.10

зображення omgubuntu.co.uk

Осінній регулярний випуск дистрибутиву Убунту 22.10 запланований на 20 жовтня 2022 року. А бета реліз має бути 29 вересня. Версія отримала кодове ім’я “Kinetic Kudu” на честь африканських лісових антилоп. Вже доступні щоденні збірки для тестувальників та розробників. Серед нововведень згадується нове ядро, оновлення драйверів для графіки, середовища GNOME 43. Можливо дороблять новий інсталятор на основі Flutter та додадуть за умовчанням звуковий сервер Piperwire.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Оновлення програм XFCE

зображення 9to5linux.com

У квітні відбувся ряд оновлень деяких програм графічного середовища XFCE. Зокрема, нова версія текстового редактору Mousepad отримала можливості перегляду історії пошуку, швидке приховування панелі пошуку клавішею Esc, плагін для ярликів.

Файловий менеджер Thunar набув функцію рекурсивного пошуку, графічний інтерфейс для налаштування ярликів, налаштування панелі інструментів, опції для вертикального розділення панелей та відображення повного шляху у вкладках та чимало іншого.

Також покращено емулятор терміналу, який нарешті дійшов до версії 1.0. В ньому з’явилась опції для кращого налаштування для дій в режими спадного вікна та покращено параметри поведінки під час додавання вкладок для існуючих вікон.

Детальніше: 9to5linux.com


Оновлення графічного середовища TDE R14.0.12

зображення trinitydesktop.org

Розробники продовжують удосконалювати стільницю Trinity, цього разу було реалізовано підтримку PolicyKit, додано елемент tdemarkdown для вбудованого перегляду документів формату Markdown. Покращено емулятор консолі. Реалізовано підтримку html5 та складних символів в програмі для розробки Quanta. Завершено підтримку дистрибутивів Debian 8 Ubuntu 14.04, натомість додано підтримку свіжої Ubuntu 22.04 та покращено підтримку Gentoo Linux. Зроблено ряд інших дрібних виправлень.

Детальніше: trinitydesktop.org


Анонсовано вихід дистрибутиву elementary OS 7

зображення debugpoint.com

З'явились деякі деталі про майбутній реліз операційної системи elementary OS 7. Вона матиме кодове ім'я "Horus". Отримає найсвіжіші пакунки та оновлення від Ubuntu 22.04 та ядро гілки 5.15. Крім того очікуються оновлення системи Flatpak, Granite 7, а також стилів та іконок.

Ще обіцяють появу в програмі App Store функції автоматичного оновлення і нові параметри для профілю живлення для ноутбуків. Також зміниться основний музичний плеєр і буде додано новий застосунок для оновлення системи.

Про дату випуску не повідомляється.

Детальніше: debugpoint.com


Оновлення відеоредактора Kdenlive 22.04

У випуску зроблено більше 300 виправлень переважна більшість яких стосуються стабільності та удосконалення роботи програми. Тепер редактор запускається на архітектурі Apple M1.

Серед значних оновлень відзначається поява підтримки десятибітних кольорів на усіх платформах (але поки не працює для ефектів). Також покращено швидкість рендеру, додано нові шаблони ефектів.

Детальніше: kdenlive.org

🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧

Sort:  


The rewards earned on this comment will go directly to the person sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.

 last year Reveal Comment

Графічний планшет то специфічна штука, для нього можуть знадобитись додаткові драйвери. І так, як правило, для переходу на новий реліз слід почекати пару місяців поки усунуть більшість нововиявлених помилок.

 last year Reveal Comment