Дайджест новин 30 травня - 05 червня

in Team Ukrainelast year (edited)

Тиждень відзначився випуском кількох збірок дистрибутивів та оновленням двох браузерів. Також є цікава новина від Лінукс Мінт.

Реліз дистрибутива Nitrux 2.2

зображення nxos.org

Свіжа збірка цікавого дистрибутива на основі Debian отримала ядро 5.17.12 з додатковими патчами Xanmod. Оновлено версії елементів стільниці KDE Plasma 5.24.5, KDE Frameworks 5.94.0 та KDE Gear (KDE Applications) 22.04.1 та користувацьких програм зокрема набору Maui Apps. В інсталяторі реалізовано функцію шифрування всього диску. Оновлено центр керування програмами. Додано деякі нові утиліти.

Детальніше: nxos.org


Оновлення браузера Firefox 101

Свіжа версія "Вогнелиса" вийшла без важливих змін і є мінорним релізом із виправленням помилок та усуненням вразливостей. Більшість удосконалень стосується інструментів для розробників. Відзначається можливість одночасного використання кількох мікрофонів під час відеоконференцій.

Детальніше: mozilla.org


Випуск дистрибутива Linux Lite 6.0

Операційну систему синхронізовано із версіями пакетів Убунту 22.04. Оновлено середовище xfce 4.16 та версії базових програм. Додано нову стандартну тему Materia зі світлим та темним стилями оформлення. Змінено основний браузер із Firefox на Chrome. Реалізовано нове меню завантажувача Grub. Доповнено набір програм для людей з особливими потребами. Змінено системний монітор на System Monitoring Center. Збірка поставляється із ядром 5.15.

Детальніше: linuxliteos.com


Випуск дистрибутива NixOS 22.05

Дистрибутив отримав нову версію власного пакетного менеджера Nix 2.8 із великою кількістю виправлень та покращеною швидкістю роботи. Було додано понад 9 тисяч нових пакунків та оновлено понад 10 тисяч. Разом з тим репозиторій позбувся понад 5 тисячі пакунків із минулих релізів. Середовище Ґном оновлено до версії 42. З’явився новий графічний установник на основі Calamares. Додано ряд нових системних сервісів.

Детальніше: nixos.org


Linux Mint бере Timeshift під своє крило

зображення blog.linuxmint.com

Розробники операційної системи Linux Mint у своєму щомісячному блозі повідомили, що долучаються до роботи над програмою для створення бекапів Timeshift. Оскільки засновник утиліти не має часу на цей проект було вирішено включити програму до мінтівського набору XApp для спільної роботи над програмою.

Детальніше: blog.linuxmint.com


Випуск Wine 7.10

В цьому релізі драйвери macOS було переведено у формат портативних виконуваних файлів (PE). Оновлено реалізацію для бібліотеки .NET (Wine Mono) до версії 7.3. Додано підтримку Wow64 в компоненті Secur32. Зроблено різні виправлення помилок.
Детальніше: winehq.org/news/


Оновлення дистрибутива Tails 5.1

У новій збірці спеціалізованого дистрибутиву виправлено критичні вразливості знайдені у минулому випуску. Здійснено перехід нову версію tor 0.4.7.7. Оновлено Tor Browser до 11.0.14, Thunderbird до 91.9. Розширено можливості утиліти для створення з’єднання мережі Tor. В Unsafe Browser з’явилась домашня сторінка з попередження про небезпечне з’єднання поза мережею tor. До менеджера файлів інтегровано зв’язок із програмою OnionShare.

Детальніше: tails.boum.org


Реліз дистрибутива Escuelas Linux 7.3

зображення 9to5linux.com

Дистрибутив отримав ядро 5.17 та графічне середовище Moksha 0.3.4. Оновлено версії користувацьких програм (Blender 3.1.2, Balena Etcher 1.7.9, Mozilla Firefox 100, Chromium 101, Google Chrome 102, digiKam 7.6, GCompris 2.4, Inkscape 1.2, Kdenlive 22.04.1, LibreOffice 7.3.3 та інші). Виправлено помилки в роботі OBS Studio та налаштуванні принтерів. Оновлено набір для розробників Developer Pack.

Детальніше: 9to5linux.com


Нова версія браузера Vivaldi 5.3

зображення vivaldi.com

Інтернет оглядач Вівальді продовжує збільшувати кількість можливих налаштувань зовнішнього вигляду. У свіжому випуску додано можливість налаштовувати на власний смак панелі інструментів. Разом з тим реалізовано функцію створення окремої кнопки на панелі для виконання власного ланцюжка команд. Також серед новинок відзначається синхронізація пошукових систем між пристроями.

Детальніше: vivaldi.com/blog

🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧

Sort:  


The rewards earned on this comment will go directly to the people(@prolinuxua) sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.