30 років проекту Debian
16 серпня 1993 року нині покійний Ян Мердок (Ian Murdock) анонсував новий проект під назвою "The Debian Linux Release".
З того часу Debian пройшов шлях від малознаного, але амбітного проекту до одного із базових дистрибутивів Лінукс. Його внесок в opensource важко переоцінити, а його спільнота вірно підтримує визначений шлях. Він став одним із символів, взірцем стабільності та надійності. А кількість його нащадків годі й перерахувати. Серед них Ubuntu, Linux Mint, MX Linux, Kali Linux, Devuan, Tails, Q4OS та десятки інших.
Ще Дебіан започаткував власний тип пакетів та супутніх інструментів, що стали одним зі стандартів для Лінукса.
Також ювіляр є рекордсменом за кількістю пакунків у репозиторіях. Лідирує він й за набором підтримуваних архітектур процесорів, дозволяючи продовжити життя обладнанню яке інші системи вже списали.
А у зв'язку із недавніми проблемами із CentOS Дебіан постає вагомою альтернативою для використання у професійній сфері.
Не зважаючи на загальну критику щодо застарілості та повільності впровадження інновацій Debian постійно розвивається. Наприклад, найсвіжіший реліз Debian 12 "Bookworm" відзначився інтеграцією додаткових компонентів, хоч і пропрієнтарних, що покращують взаємодію із пристроями. Також слід відзначити, що дебіанівці чи не перші запланували повну офіційну підтримку новітніх процесорів risc-v у наступному тринадцятому релізі.
Отже, як то кажуть многая літа. Нехай у бурхливому океані технологій, де все змінюється миттєво, Дебіан залишається островом традицій і стабільності.
А ви користуєтесь Debian Linux?
./////.
Congratulations @prolinuxua! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)
Your next target is to reach 17000 upvotes.
You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word
STOP
Check out our last posts: