Ілон Маск став власником Twitter

in Team Ukraine5 months ago


картинка взята з сайту pexels.com

Нарешті маже річна епопея довкола продажу соціальної мережі Twitter завершена. 28 жовтня Ілон Маск опублікував твіт:

the bird is freed

Тим самим підтвердивши, що тепер він є власником цієї соцмережі. За день до події в мережі з’явилось відео із центрального офісу Твіттеру на якому бізнесмен носиться із раковиною від умивальника і разом з тим у його акаунті з’явився підпис "Chief Twit"


Серіал із купівлею розпочався на початку року, коли у новинах з’явились повідомлення про те, що Маск планує придбати компанію. Однак, після тривалих переговорів і роздумів ексцентричний Ілон у квітні зробив заяву про те, що вирішив відмовитись від свого наміру. Він звинуватив соцмережу у махінаціях зі статистикою про кількість користувачів та фейкових акаунтів.

Натомість компанія спростувала звинувачення і подала до суду. В ході довгих судових розглядів сторони апелювали одна до одної і в кінці вересня мав відбутися черговий раунд, де Маск мав знову давати свідчення. А вже четвертого жовтня Маск заявляє, що готовий купити Твіттер за погодженою раніше ціною у 44 мільярди доларів. Адвокати вибили додатковий час на підготовку та завершення угоди. І крайній термін був призначений якраз на 28 жовтня.

Таким чином найбагатша людина на планеті, отримала до своєї бізнес-імперії новий актив. І йому не вдалось своїми маніпуляціями збити до низу ціну.

Таку подію можна було б і пропустити. У світі бізнесу купівля-продаж компаній навіть із більшими скандалами є звичним станом речей. Проте тут слід взяти до уваги, що соцмережа, хоч і не відзначається величезною популярністю, але має вплив на глобальне суспільство. Окрім того, Твіттер не надто прибуткова компанія і мало розвивається. Всупереч різним недавнім нововведенням, таким як збільшення кількості символів, увімкнення можливості редагування постів та інше, загальна кількість користувачів майже не зростає і їх активність у традиційних тематиках меншає.

Сектор де відбувається найбільше активності це тематика криптовалют, навіть була інформація про розробку власного криптогаманця. Та й сам Маск відомий своїми заграваннями із Біткоїном та DOGE. Ще однією цікавою особливістю є великий відсоток контенту "для дорослих". Це чи не єдина соціальна мережа яка не банить за оголені частини тіла.

Ілон Маск повністю не розкриває свої карти. І перевернути усе із ніг на голову водночас та зробити якийсь раптовий вибрик він може. Тому й так цікаво, що буде далі із Twitter. Зараз відомо, що він вже звільнив кількох топменеджерів, а ще раніше хотів звільнити 75% співробітників.

Поки із його заяв про подальші плани ясно, що він планує змінити модерування створивши у твіттері атмосферу більшої свободи слова, але відповідно до законодавства США. А також не має наміру сильно монетизувати платформу, хоча обіцяє інвесторам за три роки подвоїти дохід компанії.

До речі, однією з відмазок хитруна у відмові від купівлі Twitter є початок великої війни в України.

Sort:  

Dear @olexua,
May I ask you to review and support the new proposal (https://peakd.com/me/proposals/240) so I can continue to improve and maintain this service?
You can support the new proposal (#240) on Peakd, Ecency, Hive.blog or using HiveSigner.

Thank you!