Як я справляюсь з осінньою депресією :D

in Team Ukraine2 years ago

Після досить нервового і напруженого ранку нарешті з’явився час почати готувати свою статтю для щотижневого, вже 18-го, конкурсу від @teamukraine Як я справляюсь з осінньою депресією. Ідеальна тема для мене. З чим-чим, а от з депресіями я cтикаюсь щоденно. Міг би довго переливати з пустого в порожнє, описуючи які корисні антидепресанти, анксиолітики чи психотерапія. Але, складно писати про те, в що віриш лише частково. Так, антидепресанти, анксиолітики, антиоксиданти, гомеопатичні препарати, коучинг, психологічний супровід, менторство і психотерапія мають право на існування в якості ІНСТРУМЕНТІВ виведення з депресії. Але, це лише інструменти, все залежить від самої людини (пацієнта) тільки він САМ (свідомо чи несвідомо) може вивести себе з цього стану.

Одним краще підходить чудо таблетка (плацебо, непогано працює, особливо коли має максимально бридкий смак), тим більш коли її треба пити за спеціальною схемою (гомеопатичний механізм, що посилює навіювання), для інших з головою буде достатньо 5-10 хвилин розмови чи мотиваційного відео… Ех, напевно ця стаття затягнеться, просто тема дуже близька. Напевно навіть не буду робити перекладу, або зроблю англійську версію на іншому аккаунті. Запасайтесь терпінням, буде багато тексту. Зате, тут ви знайдете безцінну ПРАВДУ стосовно депресій, від людини, що щоденно стикається з цим питанням.

Спочатку, щоб придати розповіді більшої інтриги розповім про саму страшну таємницю, яку не розповість вам жодний лікар. «Більше ніж 90% випадків депресії (навіть тяжкі форми) здатні пройти самі без ніякого лікування вже через місяць.» Виникає риторичне питання, який тоді сенс від антидепресантів? більшість з яких починає діяти тільки через 14 днів… Далі ще цікавіше: «Більше ніж 99,9% усіх депресивних епізодів проходять самі по собі через 3 місяці, і лише 0,0128% - помирають внаслідок самогубства (яке не завжди виникає внаслідок депресії)». Не віриться? Чому ж про це ніде не говорять? – відповідь дуже проста, кому не вигідно про це говорити? Для тих, хто звик не вірити на слово, приводжу свої розрахунки:

Згідно даних ВООЗ за рік від самогубств помирає біля 1 000 000 людей (принципово взяв найгірші роки та найбільші показники). Посилання на джерело інформації. На момент написання статті на планеті Земля налічується 7 809 320 722 людей Посилання на джерело інформації. Враховуючи основні симптоми депресії:
· пригнічення,
· втрата інтересу,
· неможливість відчувати радість,
· зменшення життєвої енергії, пасивність,
· тривога,
· сонливість або безсоння,
· низька концентрація
· втрата апетиту,
· низька самооцінка,
· відчуття провини чи відчаю,
· думки про самогубство

Важко уявити людину, яка б хоча б 1 раз на рік не відчувала 2 і більше симптоми одночасно. Зараз я напишу страшні слова, я не претендую на те, щоб їх вважали аксіомою, це просто моя думка. Всі люди на планеті Земля щорічно переживають різні за силою прояви депресивних епізодів (від легких циклотимій то тяжких апато-абулічних форму поєднанні з психотичними сиптомами). Посилання на джерело інформації. Тепер порахуємо 1000000/7809320722=0,000128 в перерахунок на відсотки 0,0128%.

Після такої вступної частини напрошується вивід, що як би лікарі не старались, а пацієнт від депресії скоріше вилікується ніж навпаки. (Не потрібно путати з невротичними розладами, істеричними розладами та акцентуаціями за циклотимним, тривожним та істеричним типами, в таких варіантах – ліки і лікарі безсильні. В таких варіантах значно краще працюють аутотренінги, коучинг і менторство).

Для людей з виключно депресивними розладами найкращим варіантом лікування є ВІДПОЧИНОК і БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ (за виключенням тяжких форм чи випадків у поєднанні з суїцидальною схильністю). Згадуємо вступ, депресія сама пройде, якщо не через місяць то через 3 місяці точно. Нажаль ми живемо в кредитному рабстві, а раби не можуть дозволити собі не працювати протягом такого тривалого часу. (Пробачте за жорстоку правду про рабство). Можливо саме цьому вигадані різні психостимулятори, починаючи з кофеїну, які змушують нас працювати коли наше тіло пручається цьому.

Далі я постараюсь коротко описати «теоретичний механізм» чому виникає депресія. І на завершення все ж таки напишу, як я справляюсь з проявами депресій.

Чомусь вважається, що за настрій відповідає переважно медіатор серотонін. Всі прояви депресій намагаються пояснити порушенням його обміну. При цьому чомусь забувається про інші нейромедіатори (адреналін, норадреналін, дофамін, ГАМК) я вже не кажу що порушення роботи більшості ендокринних залоз прямо впливають на всі ці нейромедіатори. Коливання показників всіх цих біологічно активних речовин спроможні викликати ті чи інші прояви депресій. Спробую пояснити простіше на прикладі, ми на протязі декількох місяців випиваємо щоденно 1-2 чашки кави, і тут трапляється щось непередбачуване (отруїлись печивом, яким заїдали алкоголь), що не дає нам можливості дати дозу кофеїну, який звик отримувати організм (який вплине на дофамін, а той уже на інші нейромедіатори, серед яких наш серотонін). Ось так і запустяться перші прояви депресії. Коли наступного дня ми випємо свою дозу, прояви депресії відійдуть на задній план.

Ще простіше, все що може змінити рівень тих чи інших нейромедіаторів (думки, біг, секс, їжа, сон… все інше…) ТЕОРЕТИЧНО може посилити чи зменшити прояви депресії.
Ось чому я так скептично відношусь до антидепресантів (які ледь-ледь краще плацебо), адже будь-яка ДУМКА теоретично може зробити теж саме, а можливо, бути навіть ефективніше.

Як я справляюсь з проявами депресії

Усвідомленність + мотивація + азарт - це моя термоядерна комбінація, що здатна витягти мене з самих страшних стресових ситуацій.

Фізіологія людини влаштована таким чином, що в наших думках, в один і той же момент, може бути лише одна домінантна думка. Простіше кажучи, якщо ми дуже хочемо в туалет, нам абсолютно по… що там нового з’вилось в нашій стрічці інстаграму. Це розуміння допомогло мені знайти мою комбінацію.

Коли я маю конкретне усвідомлене (розумію навіщо це мені) бажання, що посилюється сторонньою чи внутрішньою мотиваціє (задоволення від самого процесу, підтримку друзів, рідних чи знайомих) і азартом (як від процесу, так і від очікуваного результату реалізації бажання) формується домінанта, що ЛЕГКО виштовхує будь-які прояви депресивних розладі з моєї свідомості, які швидко проходять самі по собі.

Якось так. Тепер на прикладі. На фоні хардфорку, падіння ціни HIVE, завантаженості на роботі, маси стресових ситуацій одночасно я розумію, що пишучи цю статтю я провожу самоаналіз та систематизую знання і думки стосовно досить цікавої теми – депресії. При цьому мене стимулює азарт написати найкращу статтю в рамках цього 18-челенжу, та мотивує можливість заробите якусь винагороду за її написання.

На звершення ще одне спостереження. Коли я грав в @splinterlands в мене не було жодних проявів депресії, адже той азарт, що я отримував від гри легко робив бажання направлені на досягнення тих чи інших ігрових «досягнень» домінантними в мої свідомості. Зараз в мене проблеми з азартом, єдиним джерелом є його, та мої експерименти, що я продовжую постійно проводити (python). Я намагався написати корисну статтю, яка повинна наштовхнути читача на просту думку: «Депресія це зовсім не страшна хвороба. Які б інструменти я не використовував, все буде залежати тільки від мене». Все індивідуально. Моя комбінація (Усвідомленність + мотивація + азарт) – це моя комбінація, вам же потрібно шукати щось ваше.

Хотів би я написати, що від депресії ще ніхто не помирав, але 0,0128% не дозволяють це зробити.

Всі фото взяті з https://pixabay.com/

"Life is the best "GAME". In this "GAME", there is no place for other games!"

create hive blockchain account

Not got an account yet? Sign up to Hive!

Posted in HIVEUAJoin Team Ukraine Social Media
image.pngJoin the community!image.pngTelegram Chat - Twitter

Sort:  

М - медитация. Самое сильное оружие в борьбе с депрессией.

Не реально спорить, но сколько времени уходит чтобы ее освоить. Лично я еще вначале освоения, а прошло около года с первых моих попыток медитировать. Правда это я могу быть таким тугодумом. К тому - же, отсутствия эффекта от М часто усугубляет симптоматику.

!bro

bro.gif

You have just been bro-fisted by the guys in the man cave and now have 1 more BRO. Enjoy!**

For more info, please give us a look in here: https://discord.gg/qd8J2x3