Принцип Пітера / Peter principle (ua / en)

"З часом в організації кожну посаду займає некомпетентна людина."

"People in a hierarchy tend to rise to "a level of respective incompetence."

Якось в тексті натрапила на "принцип Пітера", і загуглила. І те, що я знайшла, дуже мене зацікавило. Адже традиційно вважається, що бос завжди правий. Або принаймні у більшості випадків. А тут оце.

Somehow I came across "Peter's principle" in the text and googled it. And what I found really interested me. After all, it is traditionally believed that the boss is always right. Or at least in most cases. And here it is.

Багато дослідників вважає, що чи не найголовнішою передумовою глобальної кризи є дезінтелектуалізація суспільства і масова некомпетентність. Помічали? Я - так. Деколи це лякає.

Many researchers believe that the most important prerequisite of the global crisis is the deintellectualization of society and mass incompetence. Did you notice? I do. Sometimes it's scary.

Автор відомої праці "Принцип Пітера" канадський професор Лоуренс. Він вважає, що в основі системи, яка спонукає людину підніматися на свій рівень некомпетентності, знаходиться світогляд, який панує у масовій свідомості.

The concept was explained in the 1969 book by Laurence Peter and Raymond Hull. They believe that the basis of the system that encourages people to rise to their level of incompetence is the worldview that prevails in the mass consciousness.

  • Людині, яка легко й із задоволенням справляється зі своєю роботою на певному рівні, доцільно піднятись на вищий рівень.

  • Чим вище знаходиться людина в соціальній ієрархії, тим вищий її соціальний статус, більше пошани і авторитету.

  • За наявності певних здібностей і підготовки, будь-яка людина може успішно займатись будь-якою діяльністю.

  • A person who easily and with pleasure copes with his work at a certain level, is advisable to rise to a higher level.
  • The higher a person is in the social hierarchy, the higher his social status, and the more respect, and authority.
  • Given certain abilities and training, any person can successfully engage in any activity.

Людину, яка успішно справляється із своїми обов'язками, підвищують знову і знову, доки вона не стає некомпетентною.

A person who successfully copes with his duties is promoted again and again until he becomes incompetent.

Крім цього, інколи підвищують некомпетентних. А ще всупереч здоровому глузду і логіці, тих, хто погано справляється із своїми обов'язками, на практиці не понижують.

In addition, incompetents are sometimes promoted. And contrary to common sense and logic, those who do not cope well with their duties are not demoted in practice.

З одного боку, прагнення кожної людини піднятися на вершину соціальної ієрархії – річ природна і корисна для суспільства. Але є підстави вважати, що вищевикладені тези фактично запускають у дію руйнівний механізм тотальної некомпетентності.

On the one hand, the desire of each person to rise to the top of the social hierarchy is a natural and useful thing for society. But there are reasons to believe that the above actually set in motion the destructive mechanism of total incompetence.

Щоб запобігти цьому, щастя людини не повинно залежати від її місця в ієрархії чи соціального статусу. Також ми повинні зупинятись на тому щаблі, на якому ми займаємось улюбленою роботою порівняно легко і невимушено.

Просто, і водночас складно.

To prevent this, a person's happiness should not depend on his place in the hierarchy or social status. Also, we should stop at the level at which we do our favorite work relatively easily and casually. Easy and difficult at the same time.

image.png
image redit



0
0
0.000
8 comments
avatar

Моя знайома, дуже хороший психолог, ще кілька років тому сказала, що всі ми нині живемо у час амбіційних бездар. І що більше доводиться мати справу з керівниками чи так званими топ-менеджерами в певних сферах, то частіше в цьому доводиться переконуватися. Куди котиться світ? 🤔

0
0
0.000
avatar

Так, схоже на те. Але... принаймні в останні роки почали частіше говорити про те, як можна бути щасливим у балансі, про wellbeing і таке інше. Але як показує війна, матеріальні блага і влада все ще є об"єктом поклоніння...

0
0
0.000
avatar

Ну, бо ж блага та влада є набільшими спокусами (для декого навіть сенсом життя). 😐 Але часто, володіючи і тим, і тим, люди мають лише ілюзію щастя, бо стають заручниками власної жадоби. "Жадоба погубить нас і цей світ". Про це дуже тонко підмічено в серіалі "Єлоустоун" (2023).

0
0
0.000
avatar

О, якийсь новий серіал, не чула )) Треба буде поглянути.

0
0
0.000
avatar

Congratulations @baluvana-galia! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)

You made more than 400 comments.
Your next target is to reach 500 comments.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Check out our last posts:

The Hive Gamification Proposal
0
0
0.000
avatar

How a clown becomes a President?

0
0
0.000
avatar

на кожному кроці такі, кругом. до некомпетентності, амбітності можна додати ще купу "гарних" якостей. з такими чортами ми котимося в прірву. Давно думав над цим і дійшов висновку, що треба брати ініціативу в руки класним людям, розумним, скромним, які, як правило, тихенько відсиджуються в стороні і радуються життю. Якщо вони й далі так будуть сидіти, а вони будуть ), то нічого не зміниться

0
0
0.000
avatar

треба брати ініціативу в руки класним людям

В теорії цього дуже юи хотілося. Але на практиці це настільки складно, що майже нереально. Принаймні поки наша "більшість" виборців мають теперішній рівень...

0
0
0.000