Дайджест новин зі світу Linux та opensource

in STEMGeeks2 years ago

зображення pixabay

  • Оновлення програми для перекодування медія HandBrake 1.5

У випуску відбулось подальше удосконалення підтримку пакетів формату flatpak. Оновлено підтримку технології Intel Quick Sync. Оновлено багато внутрішніх бібліотек та відео рушій. Усунено кілька помилок у роботі аудіо кодеку ffmpeg AAC та MP2. Покращено переклади для кількох мов та зроблено кілька інших дрібних помилок.

Джерело: https://9to5linux.com/handbrake-1-5-open-source-video-transcoder-released-with-better-flatpak-support


  • Реліз ядра Linux 5.16

Серед головних удосконалень відзначаються здійснені покращення для кращої роботи в іграх. Стабілізовано підтримку технології Advanced Matrix Extensions для процесорів Intel. Файлові системи btrfs та xfs отримали нові функції. Додано підтримку контроллерів PlayStation. Продовжена робота по розширенню підтримки Linux на чіпах Apple M1.

Джерело: https://linuxiac.com/linux-kernel-5-16/


  • Завершено цикл підтримки дистрибутиву OpenSUSE 15.2

Від четвертого січня версія 15.2 дистрибутиву із гілки Leap перестала отримувати оновлення. Користувачам рекомендовано зробити перехід на версію 15.3, яка матиме підтримку до листопада 2022 року. Це можна зробити як через нове встановлення, так і шляхом апгрейду системи.

Деталі: https://news.opensuse.org/2022/01/13/opensuse-reaches-eol/


  • Оновлено програму для знимків екрану Flameshot 11

Було додано кілька нових інструментів, повністю переписано термінальний інтерфейс програми та удосконалено його роботу. Реалізовано роботу майже з усіма форматами графічних файлів, що підтримуються в системи.

Джерело: https://github.com/flameshot-org/flameshot/releases/tag/v11.0.0

  • Нова версія мультимедіа фреймворку FFMPEG 5.0 "Lorentz"

До релізу увійшло кілька нових кодеків (ADPCM IMA Westwood encoder, ADPCM IMA Acorn Replay decoder, Apple Graphics (SMC) encoder, MSN Siren decoder, GEM Raster image decoder та інші). Додано підтримку Concatf protocol, swscale slice threading та amr parser. Реалізовано апаратне прискорення для VideoToolbox VP9 та ProRes. Додано багато нових аудіо та відео фільтрів.

Детальніше: https://github.com/FFmpeg/FFmpeg/blob/ce4d459db186a7d8ac842685cd6256c9ac1b7f25/Changelog

🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧

Posted with STEMGeeks