Známí a závist

in Česky!2 years ago

Jak byste se popasovali se situací, kdybyste vyhráli ve Sportce? Už jste nad tím někdy přemýšleli? Myšleno v tom slova smyslu ne, jak to utratit, ale jak to a zdali říct svému okolí.

Závist je mocná (nebo spíš nemocná?) věc. Určitě vedle sebe máte spoustu kamarádů a známých, někteří vás mají rádi takové, jakými jste. Někteří vás při nejbližší příležitosti chtějí vyždímat. Emocionálně, finančně, nebo jakkoliv jinak.

Teď na chvíli opusťme tu naivní představu, že vyhrajete ve Sportce nebo podobných loteriních soutěží s šancí 0,000001%. Protože krypto. Jo, máme bull run a dost hrozí, že pokud bude i jenom o 1/3 slabší než ten předchozí, trochu nás může líznout přepočítávání nul. Každého tedy trochu jinak, ale obecně ta šance tu prostě je.

obrazek.png

Klasický příklad může být vlastník 1000 HIVE coinů. Řekneme, že se lidi zblázní (třeba je poblázní Elon Musk nebo někdo jiný) a najednou se Hive nebude prodávat za 0,3 $ ale za 100 $. A vy těch 1000 HIVE vyměníte za bratru krásných plus mínus 2 miliony českých skoro-bezcených korun. Je to jenom příklad samozřejmě, já sám nečekám že HIVE půjde na 100 $.

No a co na to vaše okolí? Rodina? Příbuzní? Kámoši v hospodě? Kolegové z práce? Chtě-nechtě v nějakém procentu z nich vyklíčí semínko závisti. "Proč zrovna on", budou se ptát. "Proč né já"? "Proč mi o tom taky neřekl"!

Dokážu si představit i situaci v hospodě, kde si vás vezmou do mušky takzvaní "kámoši", jeden bude chtít půjčit na něco, jiný na něco druhého (to jsou takové ty půjčky co se nikdy nevrací). Všichni naráz navíc budou chtít objednat minimálně 1-2-3 rundy panáků - vždyť jste milionář.

Před nejbližší rodinou asi nějakou tu korunu tajit nebudete. Před dobrými kamarády asi také ne. Ale co ten zbytek? Nebo se hned rádi pochlubíte všem na sociálních sítích, že jste kabrňáci a dostali jste se k solidnímu zisku díky tomu, že jste příležitost viděli jako první nebo alespoň mezi prvními?

Přemýšleli jste nad tím někdy? Nad závistí druhých lidí a vašich možných potenciálních velkých ziscích z krypta? Třeba když se zadaří a HIVE vystřelí?

Sort:  

Peníze bych reinvestoval do nějakého svého projektu :) Přemýšlel jsem několikrát nad potencionálními dírami na trhu a myslím, že alespoň o dvou vím.

reinvestice samozřejmě není špatný nápad 👍

Zajímavá úvaha :) Ve svém okolí mám pár přátel, kteří vlastní řádově jednotky Bitcoinů, takže ti už se asi s něčím takovým nejspíš setkali :D Já si počkám na tu dobu, kdy bude k závidění Hive :D

Jo no, 1 Bitcoin už je sám o sobě přes milion korun :-), tak jsem zvědavý, kam nás vynese úl :-D

Congratulations @ritxi! You received a personal badge!

Happy Hive Birthday! You are on the Hive blockchain for 3 years!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Tour Update - Financial stages

Wow, that's great!!!

Happy Hive Birthday @ritxi
🎉🎈🎂🎉🎈