Za kolik budete prodávat svoje Hive?

in Česky!2 years ago

Před 9 měsíci jsem psal článek o tom, za kolik si myslím, že by se dal obchodovat Hive. Tedy spíše nějaký peak/vrchol - vyšlo mi to na 60 dolarů. Nejspíš to je příliš přestřelená částka.

obrazek.png

V diskusi padaly částky jako 10$ za Hive a to si myslím, že není úplně nereálné. On i Steem se kdysi dávno v minulém bull runu obchodoval nějak kolem 7$. A i když tato cenovka vydržela jen asi jeden den (na denním grafu, kdoví jestli to nebyla třeba jen jedna minuta), STEEM jste mohli vcelku pohodlně prodat za pěkných 6$ prakticky po celý leden 2018.

obrazek.png
Steem za 6$ v lednu 2018, dle CoinMarketCap

Tímto nechci nikoho nabádat k prodeji Hive, tím spíš když za jeho držení v podobě Hive Power dostáváte roční % odměnu za staking.

Je jasné, že jsme nyní v bull marketu. Stačí investovat do prakticky jakéhokoliv coinu a během týdne se můžete těšit na desítky procent zisku. Vypadá to jednoduše a samozřejmě to má svá úskalí, ale spoustu nováčků se nachytá a nechá opít pocitem, že nemohou už nikdy udělat chybu.

Hive bude mít také svoje cenové pohyby. Někdy větší, někdy menší. Ale vězte, že nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně, jak se říká.

A pokud by vám někdo řekl, že po bull marketu přijde i bear market a cena Hive bude klesat, prodali byste alespoň část někde na pomyslném vrcholu? Nebo si alespoň nechali vyplatit svoji počáteční investici do této kryptoměny? Nebo jedete "long-term" a nevadí vám nějaké krátkodobé a střednědobé cenové fluktuace (nahoru a ani i dolů)?


Otázka pro čtenáře: Za kolik se chystáte odprodat svůj Hive (nebo alespoň jeho část)?

Sort:  

No vzhledem k tomu, co HIVE umožňuje, jsou jakékoli předpovědi prdnutím ve větru. Máme tu CUBdefi, bude tu bHive a další. Klidně to může vystřelit na těch zmíněných 10 a možná i 20 $. Pokud by to bylo cca 1/5 Hive bych za to střelil.

Popravdě ani CUBdefi ani bHive neznám, tak nedokážu posoudit, zda to bude tak groundbreaking. Ale třeba jo..

Já bych byl s prodejem opatrný. Ano, často se tu vzájemně plácáme po zádech a notujeme si, jak je Hive úžasný a že je jen otázkou času, než vystřelíme na měsíc (což není úplně objektivní přístup :D), ale v poslední době se toho na Hivu děje a vzniká opravdu strašně moc a já tomu, že máme potenciál se vrátit do top 100 (možná i top 50) coinů, fakt věřím :) Určitě teď nebudu vybírat víc, než bude nezbytně nutné...

To by byl skok na $1,5 ten návrat do TOP 100.

Nechtěl jsem úplně spekulovat o ceně, spíš to myslím tak, že momentálně je před námi fakt spousta coinů, které prostě nemají tolik, co nabídnout a já věřím, že se to brzy projeví. Zvlášť, když se teď tolik vlivných lidí opřelo do toho marketingu a bude o nás určitě slyšet mnohem víc, než dřív...

Jasně chápu, já úplně nevidím do podpory a vývoje Hive tak to nedokážu tak posoudit. Popravdě teď sleduju hodně projektů, ale Hive moc ne.

No je fakt, že já zase moc nesleduju ostatní coiny, takže nemám úplně srovnání, ale ti, jejichž články tady čtu, ho mají a přesto předvídají Hivu světlou budoucnost, tak jim věřím :)

Jednoduchá odpověď.
Půlku odměn za články jsem si nastavil v HBD. HBD průběžně měním na likvidní hive(většinou čekám na nějaký kurzový výstřední výstřelek), který si posílám na Binance, když se mi nahromadí aspoň za 10 USD. Až dojde na 1 hive = 0,5 USD, začnu ho převádět na tether.
Půlku odměny dostávám v HP. A tu tady nechám.

To určitě není špatné řešení, 1/2 vybrat a druhou nechat v HP. 👍

Jak měníš HBD na HIVE - prodejem nebo konverzí?

Prodávám přes Market. Pokud je HBD nad dolar, tak mi to přijde výhodnější.

Šel bych na to podobně jako @krakonos, kdybych tu měl dost prostředků, nebo byla cena hive o řád vyšší. Zatím mě to nechává chladným :)

Já jsem prodal někde v tom oranžovém obdelníku. Myslím, že v třetí svíčce, která přesahuje do obdelníku. Stále se mi to líbí. Další příkaz si nastavím na zelené úsečce, jestli to stihnu. V dollarech přibližně 0,40 - 0,42 jsou ty ceny.

image.png

Koukám, že jsem udělal screenshot předtím, než jsem úsečku nakreslil. Je na 0,000 008 8

Prodávám průběžně cca 1/4 zisku Hive a zbytek stakuji do HP.
Podle potřeby dalších investic budu tento poměr měnit.

Někde kolem $3 zadám plný powerdown, který zruším hned po první části. Pokud cena po dokončení bude nad $2,5 tak prodám ~1/13 své HP. Hive má svoje specifika a je potřeba to nějak sladit s mou obecnou krypto strategií. O ní bych mohl napsat, ale to je na celkem dlouhý samostatný post.

Rád si to přečtu, sám si tu strategii tvořím už několik let za pochodu a popravdě se pořád mění. Nechám se inpirovat ostatními.

Když stál HIVE zhruba třetinu toho co teď, nakoupil jsem ho za cca 160€. Podobnou částku asi v dohledné době vyberu, pokud kurz vydrží. A když ne, tak ne :)

Myslím že by to mělo spíš růst :)

Nevím, tyhle spekulace mě moc nebaví. Spíš asi od nějaké hranice HP. Třeba na 50 K bych se s trochou snahy mohl dostat do roka.

Jasně, každý se na to dívá jinak, to je na tom právě to dobrý, ne? :) 50k je teda už dost dobrá hranice!

Je a není :)) ale už je to někde kolem top 300 nejbohatších profilů.

Jak se ti podařilo předběhnout Phortuna? :-o

Taky jsem si říkal, jak to, že najednou dává větší voty, než já :D Ale je to samozřejmě jen dobře. Čím víc českých kosatek na obzoru, tím lépe pro všechny :)

Občas přehazuju nějaké krypto na burzách. A když se mi podaří na tom vydělat, něco málo ze zisku si sem pošlu.

Žádnou strategii zatím nemám a powerupuju.