Exponenciální nárust umí i jiné aktiva

in Česky!2 years ago

Z: Financial Times

V během předchozích dvou týdnů vzrostla cena "uranových akcií" někde až o více než 100%. Dá se tak říct, že strýc uran byl na školení u bitcoinu. Je to způsobené blížící se dobou, kdy se budou vyjednávat ceny na další několikaletá období.

Uran na trhu bohužel chybí. Je to způsobené negativním sentimentem napříč politickou třídou. Lidé neznají všechny bezpečnostní procedury, které dnes existují, nebo dokonce existovali u v Černobylu a Fukušimě, kde se rozhodli je nedodržet.

Já také nejsem odborník, ale autoři, kterým věřím, tvrdí, že je jaderná elektřina víc než dostatečně zelená a nehoda se přihodí jednou za miliony let - pokud se zase někdo nerozhodně ignorovat regulace.

Vlastní obrázek, aplikací Tradingview

K procitnutí začalo nedávno docházet i u politiků. Protože v rámci "zelených plánů" vyřazovali jaderné elektrárny, nemůžou teď vyřadit uhelné a spalovací (bez rizika blackoutů), tak se ptají kde se stala chyba...

Také se stále zlepšujeme ve využívání samotného uranu a jeho zbytků. Dochází k vývoji nových technologií, klesá pravděpodobnost katastrofy.

V neposlední řadě se zkoumá Thorium jako alternativa a vědcům se podařilo absorbovat skoro většinu energie potřebné k iniciaci jaderné fúze.