Görev Çağrısı: Modern Savaş Çin tartışmaları arasında geldi

in #games2 years ago (edited)

En son Call Of Duty (CoD) oyunu yayınlandı, yayıncının ürünlerini boykot etme çağrıları arasında.

Call Of Duty: Modern Savaş, tüm zamanların en çok satan oyun franchiselarından olan dizinin on altıncı büyük ünvanı.

Activision Blizzard, başka bir oyundaki etkinlikte Hong Kong protestolarına destek veren bir e-spor yarışmacısını cezalandırmakla eleştirildi. Muhammet YT

Bazı taraftarlar, sonuç olarak COD ön siparişlerini iptal ettiklerini söyledi.

Ancak endüstri izleyicileri hala ünvanın yılın en büyük gelirlilerinden biri olmasını bekliyor.

IHS Markit danışmanlığında analist olan Piers Harding-Rolls, "Call of Duty, Activision'ın en büyük AAA [büyük bütçe] oyun serisini tutuyor ve şirketin yıllık performansının ve genel ticari hedeflerinin anahtarıdır." Dedi.

Hükümet karşıtı protesto
8 Ekim'de Çinli profesyonel oyuncu Ng Wai Chung, firmanın Blizzard bölümü tarafından yönetilen Hearthstone Grandmasters turnuvasında protesto düzenledi.

Blitzchung olarak bilinen oyuncu, canlı bir röportaj sırasında gaz maskesi taktı ve bağırdı: "Hong Kong'u kurtar, çağımızın devrimi."

Şirket, oyuncuların insanları rahatsız etmemesi veya imajına zarar vermemesi gerektiğini söyleyen turnuva kurallarını çiğnemek için 12 ay boyunca yasaklanacağını söyledi.

Oyuncuya ayrıca para ödülünü alamayacağı da söylendi.

Diğer oyuncuların tepkilerini yaşadıktan sonra, şirket kararı kısmen tersine çevirdi ve Blitzchung'un parayı almasına ve yasağın süresini yarıya indirmesine izin verdi.

Blizzard patronları oyuncunun yasağını azaltıyor
Blizzard oyuncuları firmayı boykot edemediklerinden şikayet ediyorlar
Oyunlar, uygulamalar ve AI üzerine Çin ve ABD
Ancak iki partili ABD'li politikacı grubu daha sonra "Derin Endişelerini" ifade etmek için Activision Blizzard'ın CEO'suna yazdı.

“Şirketiniz oyun endüstrisinin çok önemli bir ayağı olduğundan, hayal kırıklığı yaratan kararınız, platformlarını insan haklarını ve temel özgürlükleri geliştirmek için kullanmak isteyen oyuncular üzerinde ürpertici bir etki yaratabilir” dediler .

Call Of Duty mojo'yu yeniden keşfetme çabasıyla, yayıncı Activision yeniden başlatılıyor - ya da bu durumda yeniden diziliyor - dizinin en yüksek noktalarından biri: Modern Savaş.

Oyun Sicario gibi filmlere layık bir ön başlık dizisi ile başlar. Terörist bir saldırının açılış aşamalarını, bir parça hafif eğlence yerine, ciddi bir gerilim filmi gibi görünecek ve hissedecek şekilde tasarlanan bir başlık kartıyla gösteriyor.

Kıyafetler yıllar geçtikçe değişmiş olsa da, her oyunun ayarlarının askeri moda anlayışını yansıtacak şekilde, birinci şahıs nişancı oyununun temelleri aynı kalmıştır.

Kampanya modunda, oyuncu düşmanları ortadan kaldırmak için çeşitli silahlar kullanır ve farklı ülkelerin ev sahiplerinden askerlerin rollerini üstlenir. Bu bakımdan, bu vintage Call of Duty.

Hikaye, kurgusal bir ülkeden çalınmış kimyasal silahların kurtarılması etrafında dönüyor: Urzikistan.

Ancak daha önce eylem, acımasızca şaşırtıcı olan bir misyonla Londra'ya taşındı.

Teröristlerin Piccadilly Circus'ta intihar yelekleri ile ilgili görüşlerinin İngiltere’de tartışmalı olduğu şüphesiz.

Genel olarak, gerçek dünyadan gelen raporlardan esinlenen olayları kullanarak ton karanlık. Bir erken görevde arka plan eylemini oluşturan toplu uygulama bu duyguyu güçlendirir.

Silah gibi bir esinti bloğu olan nesnelerin kullanılmasıyla birleştirildiğinde, bazen bu unvanın biraz sinirli olmak için biraz zorlanabileceğini düşünen bir kampanya yapılır.

Bu aşamada bu oyunun ne kadar iyi oynadığı hakkında konuşmak neredeyse anlamsız. AAA başlığı üreten herhangi bir geliştirici, güvenilir bir birinci şahıs nişancı atmasını engelleyebilmelidir.

Kampanya modundaki en sevilen özelliklerin hepsi mevcut ve doğrudur: ilerlemelere yönelik sinematik bir his vardır ve oyuncu neredeyse eylemin yalnızca belirli hedeflere ulaştığında veya düşmanların üstesinden geldiğinde ilerleyeceği etkileşimli bir filme katılma hissine sahiptir.

Silahlar hassas hissediyor, aksiyon sizi her atışta saymaya ve zekice ve sık sık kapak kullanmaya zorluyor, ama bu her kıdemli kıdemli atıcı (FPS) oyuncunun beklediği şey.

Call Of Duty'i paketten ayıran cila ve gök yüksek üretim değerleri.

Bu cephede Modern Savaş sunar. Özgün üçlemede yaratılan evrenin dönüşüne ve genişlemesine, yeniden yapılanmaya veya tekrar uyanmaya benziyor.

Ancak Call of Duty nereye giderse gidin, tartışma çoğu zaman geride kalmaz. Gerçek dünyadaki olayların ortaya atılması - önemli yerlerden terörist vahşiler, Orta Doğu ülkelerindeki savaşlar - dizinin aksiyon filmi estetiği ile her zaman iyi uyuşmuyor.

Oyunun geliştiricileri, oyuncunun başlığın ortaya çıkardığı bazı konular hakkında düşünmelerini istediklerini söylediler.

Bu fikir belki de birkaç kişinin sorgulayacağı bir şeydi, bu bir video oyunundan ziyade bir filmdi.

Birincil faaliyetin çekim yaptığı bir oyunda, bu çatışmanın çağdaş çatışmalar üzerindeki bir yansıma ve eğitim aracının ne kadar etkili olduğunu merak ediyorum.

Call Of Duty: Black Ops 4'teki yağma kutularının kullanımına yönelik eleştirilerin ardından , yeni Modern Savaş oyunu bunun yerine hit oyun Fortnite'ye benzer bir Battle Pass sistemi kullanacak.

Ancak, PlayStation yapımcısı Sony, Call of Duty: Modern Warfare'i Rusya'daki çevrimiçi mağazasında serbest bırakmamaya karar verdi.

Eurogamer'ın haberine göre , bir seviye, Rus bombalama kampanyasına yakalanan Farah adlı genç bir kızı gösteriyor.

Activision bir açıklamada, “Call of Duty: Modern Warfare, hayranları eğlendirmek ve çekici bir anlatı anlatmak için düşünceli bir şekilde yaratılmış kurgusal bir oyundur.

"Sony Interactive Entertainment, şu anda Rusya'daki PlayStation Store'da Modern Savaş'ı satmamaya karar verdi. Modern Savaş'ı, 25 Ekim'de PC'de ve konsolda Xbox aracılığıyla Rusya'da dijital olarak başlatmayı dört gözle bekliyoruz.

Harding-Rolls, “Son birkaç yılda bazı“ tüketici yorgunluğu [COD]] olmuştur ”dedi.

“Ancak, Activision, franchise'ı diğer platformlara çeşitlendirmekle meşgul, özellikle de Call of Duty Mobile'ın bir oyun uygulamasının en güçlü açılışlarından birine sahip olduğu yerlerde.

"Bu nedenle, franchise çok daha geniş bir kitleye maruz kalıyor ve bu, AAA sürümünün satışını desteklemeye yardımcı olabilir."

Call of Duty'nin mobil versiyonu 1 Ekim'de piyasaya sürüldü ve haftada 100 milyondan fazla kez indirildi ve rekor kırıldı.

Sort:  

Please be advised that you have been blacklisted from TripleA.