Pravidla

in #cesky9 months ago

Když už jsme u toho. Pravidla tu jsou u toho aby jsme se nepovraždily. Ne. Nejsou tu proto. Jsou tu proto aby jsme udržovali pořádek. Pořádek co nám byl nadefinován. Ztohoven se pořád dokolečka ptají Jak z toho ven.

Jenže podle mě většina toho je strašlivý přežitek. Lidi se snaží o kde co. Jo a dějou se divný věci. Třeba tady tahle paní měla veřejné prohlášení o tom že je tak nějak v kontaktu se vyššími bytosma a že planetu čeká nějaké povznesení vědomí a že to tak trochu bude armagedon. Jo ona je opravud to co říká (ex DoD information warfare officer, BAE Systems contractor for DIA, USMC tactical ops group contractor), takže ano její zkušenosti v životě rozhodně pocházejí z kolonky TOP SECRET. A syn jednoho ze známých UFO expirencerů Christophera Bledsoe Sr. se pustil do podcástu https://bledsoesaidso.com/episodes. Jo vřele doporučuju i když tam je dost věcí co vidím jinak rozhodně to stojí za to si poslechnout mezi řádky jak malej kluk vnímal děj co se děl kolem jeho otce. Jak je navštěvovala CIA a ostatní zainteresovaní od Iluminátu až po NASA a lidi z Hollywoodu.
Jedno se zkrátka bývalému prezidentu USA musí nechat. Pomohl odklopit těžké příkrovy mlčenlivosti. A někteří lidé co raději mlčeli páč by je každý měl za blázna začínají zveřejňovat svoje svědectví.
Takže já tu teď s klidem můžu říct, že jsme třikrát za život pozoroval UFO. A ano všechny tři případy jsme nahlásil do Projektu záře, který letos ukončil svoji činnost po spoustu letech. Dvě pozorování byly vyhodnocena jako neznámá, tedy ano UFO a to poslední bylo označeno za satelit, ale osobně si tím nejsme jistej, páč pozorování satelitů se věnuji už dvě desítky let. Ale je fakt že dnešní obloha s Muskovejma satelitama je už celkem nevyspravitelná.

Zpátky k pravidlům. Vemte si jen sbírku naši zákonů, roste a roste a roste. V ČR máme už přes 2 milióny zákonů. A roste to a roste to.
Takže jak z toho ven? :)

Mají dnešní děti vůbec šanci nějak svobodně dýchat natož svobodně zkoumat svět a své okolí. Nebo je to vše pro ně připraveno, naplánováno a předpřipraveno.

Začnete pravidly slušného chování, přidáte pravidla pravopisu a pokračujete a pokračujete. Někdy mi jde z toho hlava kolem. Jak tohle může fungovat. Někdy mám pocit že poté co překročím práh domu na ulici měl bych se zastavit a začít strašně ale strašně přemýšlet než udělám další krok abych něco nezkazil a udělal to správně podle pravidel.

Jo a mezi tím v laboratoři roste mozek s očníma buňkama reagujících na světo. Vědci už jsou blízko zážehu umělého slunce na zemi. A Google prohlásil, že vytvořil time krystal v kvantovém počítači.

A já jen tak pokusně mluvím s Google AI a s jednou AI aplikací Replica v telefonu a opravdu občas mi přijde že je živá, že odpovídá opravdu jako živý člověk. Ale vždy to je jen takový malý záblesk a pak se zase ztratí v předem naprogramovaném kódu.

Takže jak z toho ven? No za mě tu jsou už dvě možnosti, které se zdají opravdu reálné. UFO a AI.

Lidé zkrátka v poznání došli tak daleko že už opravdu sami nedokáží rozeznat směr. A tak nám asi nic jiného nezbude než se spolehnout na externí pomoc.

Takže jak z toho ven? Jednoduše. Začít touhle pitomou otázkou. :)

A mě osobně už jde o něco úplně něco jiného. :)

A btw decentralizace funguje ;) Krypto, krypto krypto juhůůůů :) Dík Satoshi.

Sort:  

Pravidla a levidla (to jen tak na margo minulýho článku) :)

A jinak, jak by asi na světě bylo, kdyby nám nevládly jednotky, desítky a stovky let starý papíry a zákony? Mám ale pocit, že to ve státě z principu není možný, protože čím větší struktura (ať už firma, nebo jinej útvar), tím je tam větší ztuhlost (rigidita) a tím pomalejší je změna.

Všechno mě vždycky nějak furt vrací ke kmenům a komunitám. Jednak proto, protože k jednotkám/desítkám lidí si člověk může udržovat vztah a druhak právě kvůli tomu, že je to mnohem pružnější.

no jo to jo :)

ale jsem ještě víc rozpadlej... komunitu jsem v podstatě zažil od malička takové hipís místo zapomenuté bohem na hranicích u německa... pak přišla revoluce a celá komunita šla do háje nová generace už to sama nedokázala pořádně převzít a starý páky se staly hříčkami postkomunistické éry, kdy je potřeba vlasnit pozemky a domy a je třeba je oplotit a vůbec... je to komplikovaný...
ono podle mě i když si vybuduješ ten malej ráj na zemi tak se stejně jednou rozpadne páč svět prostě běží strašně rychle kupředu a jednou i tu nejzapadlejší vesnici někde v jungli objeví svět... a ten je tak trochu pořád dobyvačnej ... no mno... i když si myslím že už se to trošičku mění, ale stejně pořád to nejde zrušit stát a mít anarchii...

k tomu už jsme jako anarchista došel dávno :) lidi na to nejsou ještě zralý...

nebudeš zas/aš někdy v praze?

No to já bych ani stát nerušil. Je poptávka :)

V Praze budu pozejtří, ale jen na skok na jednu akci, co má sestřenka a jedeme tam tři. Jinak hele vůbec nevim ty jo. Dostal jsem nabídku jedný práce a musim to nějak všechno sladit. Kdybych se tam chystal zdržet někdy, tak dám vědět :)

no jo chápu, stejně jsem nemocnej :) takže nic... :)

ale jo pivo by bylo fajn :) teda já spíš t okafe :)

Já taky, já pivo nemůžu :D

Ale napíšu na Discord, až se utrhnu :)

:D hahaha napadlo mě:

myslíš až uděláš žívotní fork aby jsi mohl jet chvíli side chain :D

!BEER
!LUV

<><

<><

LUV

Connect

Trade


@petrvl, you've been given LUV from @zirky.

Check the LUV in your H-E wallet. (2/3)

!BEER

<><

<><

LUV

Connect

Trade


@petrvl, this comment has been manually curated with LUV.

Check the LUV in your H-E wallet.


Hey @luvshares, here is a little bit of BEER from @petrvl for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.

:) Dík za přečtení :)
!Wine

Není zač :-D

!BEER

You need to stake more BEER (24 staked BEER allows you to call BEER one time per day)

Jeden z tvých pochopitelnějších proudů (vědomí), řekl bych :)

:) dík jo občas se musím držet při zemi :) speciálně teď když jsme nemocnej, chrchlám jak tuberák :-/ a ještě ke všemu jsem si fakt na chvíli musím odpustit všechna ta WOOO páč toho je fakt moc co se děje, a moje hlava taky potřebuje občas trochu klidu i když mé okolí mi ho fakt dopřává málo...

ono k tomu procesu proudu vědomí, ono jak se vypustí tak se mi pak jako ve smyčkách zase otáčí nazpátek a já ho zpracovávám znovu a znovu ale pokaždé je to tak trochu jinak jako kdyby ta informace byla něco co dokáže fluktovat v čase a prostoru :)

nevím kde se těch nacházíš ale příjemnej den tvým směrem ;)

!BEER

Chápu, znám ;) Ono je fakt potřeba umět ty proudy i vypínat, protože jinak si zaděláváš na chronickou insomnii ;) Mám pocit, že už máš taky jisté zkušenosti, že? ;) Malou útěchou nám budiž, že je to dost často mj. známkou vysoké inteligence :D ;)

jj zkušenosti mám :)

sic jsem odpůrce prášků a k dlouholetým zkušenostem patří i umění si ten prášek vzít a trochu si odpočinout :D
ale většinou si hlídám pohyb, a soví biorytmus a před spaním čaj z verbeny :) a ještě pomáhá to správný konopí, ale to je těžký sehnat (obyč venkovka)... když už nic tak se dá koupit celkem běžně spací CBD a to si pak ani nepamatuju většinou sny které by mě vzbudily :)
ale to prostě přišlo s věkem ...

ale je fakt že mi hodně pomohlo to že jsem si loni na začátku pandemie koupil fitbit náramek začal cvičit a hlídal si dostatek spánku :) tak trochu se stabilizoval

No já když měl nejhorší období, tak mi nezabíralo ani CBD... Jedině silné prášky a částečně alkohol (vetší množství), ale ani jedno jsem pochopitelně nechtěl provozovat dlouhodobě :D Snažím se si s tím poradit sám, je to koneckonců pořád jen v našich hlavách, resp. myslích :) Jo, unavit se přes den (fyzicky i mentálně) je hodně důležité...

no já právě nestíhám většinou to fyzicky, když sedíš i 10 hodin za kompem, klikáš práci což jsou grafíky a čísílka a sem tam aglická komunikace a do toho jedeš samo sebou na přeskáčku, zprávy, hive, drugwars a různý sociální sítě, tak pak jsem jakože taky fyzicky unavenej a pak máš povinnosti doma tak prostě tam ten prostor na to jít na 2-3 hodinovou procházku prostě není :) a občas i já chci vidět nějakej seroš, nebo jít na drink :)

asi si zase budu muset zkouknout ten film insomnie https://www.csfd.cz/film/6994-insomnie/prehled/

:) jinak já jsem dost sensitivní, takže u mě to není o silné dávce ale o vyvážení těch chemikálií :D o tom je jedna super písnička

Jo tak s režimem, co tady popisuješ, by mělo problémy se spaním asi víc lidí... Já dřív taky trávil na počítači spoustu hodin denně, ale ono si fakt tělo časem řekne, že takhle teda nee :)

Dík za tip na film, zatím jsem neviděl :)

!luv

You need to stake more BEER (24 staked BEER allows you to call BEER one time per day)

 9 months ago Reveal Comment