Michael Kiwanuka Sahtekar değilim

in #art2 years ago

İsmimi değiştirmeyeceğim, beni ne diye adlandırırlarsa söylemez,” diyor Michael Kiwanuka en son bekçisi Hero'da.

Yıllar geçtikçe, Londra doğumlu şarkıcı birçok şey çağrıldı. O zaman "Michael Kiwa-nin-nin-nooko Michael Keena-wooka Michael Kawaski ... Michael Kiwanuka'in dışındaki her şey," diye BBC söyledi 2012 anket Sound tepesinde yedi yıl önce.

"Bir kez, soyunma odamda, beş 'n's vardı - Kiwanininininanuku!"

Genç bir müzisyen olarak, kendisine “daha ​​pazarlanabilir” hale getirmek için tekrar tekrar yeni bir isim seçmesi söylendi. Şimdi, kendine güvenerek, üçüncü albümü Kiwanuka adını aldı. Hepsi başkentlerde. Tudor dönemi Afrika kralı olarak giyinmiş şarkıcı bir portre eşliğinde.

Bunu kibir veya gurur olarak yorumlayabilirsiniz, ancak bu onun niyeti değil. Kiwanuka, albümün başlığı “kendime bir ifade” diyor. Sakatlayıcı bir şüphe duyduğunu fethettiğini hatırlatıyor.

Şarkıcı, "Ben her zaman sahtekârlık sendromu yaşadım" diyor. “Her zaman birisinin beni bulup gitmesini beklerdim,“ Gerçekten o kadar iyi olmadığını ve her şeyin parçalanacağını görüyoruz ”dedi.

'Gerçekten korktum'
Son albümü 2016'nın Love & Hate'in bir numaraya gitmesi ve bir Brit Ödülüne aday gösterilmesi önemli değildi. Ne de albümün çarpıcı, senfonik açılış pisti olan Cold Little Heart , Big Little Lies'in açılış başlıklarına yerleştirildi ve uluslararası tanınırlık kazandı.

“Sinir bozucuydu çünkü [başarı] nın farklı bir etkisi olacağını düşündüm” diyor ve “ama yaptıklarının neredeyse tam tersi. Kayıtlara verilen yanıt beni çok şaşırttı” dedi.

Albümün yapımcıları Danger Mouse ve Inflo'nun gerçek yetenek olduğuna ve kendi katkılarının önemsiz olduğuna inanmaya başladı.

“Çünkü onlar çok iyiler ve ben onlara çok fazla baktım, 'Belki de sadece ortalamayım ve popüler olmasının sebebi onlar' 'diye düşünmeye başladım.” Diyor.

“Ve albüm iyi geçtiğinden, garip bir şekilde bu duyguları güçlendirdi. Gerçekten korkmaya başladım.”

Kiwanuka'nın tükenmekte olan güveni, özellikle Love & Hate'in takibini kaydetmeye başladığında çalışmalarını etkilemeye başladı.

“Bu albümde, zaman zaman yeteneklerim ve masaya getirebileceklerim hakkında gerçekten bilinçli olacağım zamanlar olurdu. Düşünürdüm ki, 'Bunu duyarlarsa muhtemelen söylerler' , Onunla tekrar çalışmıyorum '.

"Ama yaklaşık bir buçuk yıl önce, bu düşünce tarzından bıktım. Sadece gittim," Bu hiç kimseye, en azından benden yardım etmiyor. "

Dame Helen Mirren, benlik saygısı ile ilgileniyor
Nadiya Hussein, endişe savaşını gösterdiği için övgüde bulundu
2012 BBC Sesi: Michael Kiwanuka
Kendine olan güven geri döndüğünde, bir yaratıcılık patlaması yarattı: Kiwanuka'nın kendinden başlıklı üçüncü albümü, zaten dört ve beş yıldızlı incelemelerden oluşan bir debriyajı kazanan, psychedelic ruhuna muhteşem, yavaş yanan bir gezi.

" On yılın en büyük albümlerinden biri ," The Guardian ilan etti. Q Magazine, "Merhametli, kariyer tanımlayan bir şaheser," dedi.

Bu arada Rolling Stone, " uygun eski moda bir albüm gibi" tek bir oturuşta duyulacak şekilde tasarlandığını, her parçanın müzikal interludes ve örneklenmiş diyalog yoluyla bir sonraki kanamaya girdiğini belirtti.

Kiwanuka, dinleyicilerin, en sevdikleri albümlerinde olduğu gibi, müzikte "kaybolup batırılmasını" umuyor.

“Okuldayken Fugees'in Puanını sevdim. Geriye dönecek tüm bu skeçleri, şarkıları ve müzikal motifleri vardı. 12 yaşında olduğumu ve başka bir dünyada olduğumu hissettiğimi hatırlıyorum.

“Bu kaydın tutkularından biriydi: Albüm dinlemenin nadir olduğu şeyleri özellikle çalma listeleri sırasında insanları nasıl meşgul edebilirim?

“Yani şarkıların arasında solma ya da duraklama olmaz. Evi temizlerken oyuna basarsanız, tüm süre boyunca emilirsiniz ve şarkının ne zaman değiştiğini bile bilemezsiniz.”

Evlilik mutluluk
Albüm, Kiwanuka'nın renklendirdiği ve hileli ritimler, yanıltıcı gitarlar, görkemli teller, arplar, pirinç, perküsyon, sarsıcı caz akorları ve çağrı yanıtlama gospel kancalarıyla şarkılarını gölgelediği için, özellikle kulaklığınızdaki dikkatinizi ödüllendirir.

Üzerine sürdüğü etkiler kusursuz: Gil Scott Heron'un sözleri, Prens'in değişken hızlı vokalleri, Funkadelic'in Eddie Hazel'in fuz tonlu gitarı ve Issac Hayes'in Sıcak Buttered Soul'unun hararetli olukları.

“Son beş yılda yapmaya çalıştığım her şarkıda Hot Buttered Soul'un bir referansı olduğunu düşünüyorum” diye itiraf ediyor. "Bu albümü seviyorum."

Hepsinin merkezinde Kiwanuka'nın sesi, sıcaklık ve rezonans ve insanlık dolu.

Karısı Charlotte'dan ilham alan sevginin iyileştirici gücüne dair bir şarkı olan Piano Joint'teki en duygusal yerinde .

“Üç yıldır evli bir adamım ve bunun gibi başka bir şey yok. Çok sağlam.

“Aynı takımda ikinizin bulunduğunu bilmek çok terapötik. Bu tür bir aşk beni zorluklardan geçiren şey.”

32 yaşındaki çocuk, son üç yılda ev turunu şaşırtıcı bir beklenti haline getiren bir homebird olabileceğini söylüyor.

1 Link tugaygok
2 Link tugaygok
3 Link tugaygok
4 Link tugaygok
5 Link tugaygok
6 Link tugaygok
7 Link tugaygok
8 Link tugaygok
9 Link tugaygok
10 Link tugaygok
11 Link tugay gök
12 Link tugay gök
13 Link tugay gök
14 Link tugay gök
15 Link tugay gök
16 Link tugay gök
17 Link tugay gök
18 Link tugay gök
19 Link tugay gök
20 Link tugay gök
21 Link tugay gök
23 Link tugay gök
24 Link tugay gök
25 Link tugay gök
26 Link tugay gök
27 Link tugay gök
28 Link tugay gök
29 Link tugay gök
30 Link tugay gök
31 Link tugay gök
32 Link tugay gök
33 Link tugay gök
34 Link tugay gök
35 Link tugay gök
36 Link tugay gök
36 Link tugay gök
37 Link Tugay Gök

“İlk albümde dairem sadece kutuların içindeydi. Hiç bir evde olmayı umursamıyordum” diyor. “Ben gibiydim, 'Beni yedi yıl boyunca tura gönder, iyi olacağım!' Ve o zamanki kadar onu sevmeme rağmen, ayrılması daha zor.

“Ev hayatı eğlencelidir, biliyor musunuz? 'Bu tatil için rezervasyon yapalım mı?' Gibi olacağız. veya 'Duvarları boyayalım mı?'

“O kadar büyük görünmeyen, herkesin yapabileceği, gerçekten eğlenceli hale geldiği küçük şeyler. Size sadece bir başkasının ulaşabileceği başka bir yön veriyor ve bu sadece güzel. Tanımlaması zor, ama kesinlikle tavsiye ediyorum. "

'İnce ırkçılık'
Çift kısa bir süre önce, Kiwanuka'nın çocukluğundan beri yaşadığı Muswell Hill'den çok uzak olan Southampton'a taşındı ve Idi Amin rejiminden kaçan Ugandalı ebeveynlerin doğdu.

Yapraklı Kuzey Londra banliyöleri ağırlıklı olarak beyazdı, gençleri ötekileştirme duygusuyla bıraktı ve 2016'daki bekar Beyaz Adamı Beyaz Dünyaya bildirenlere ait oldu.

İngiltere'de asla "keskin" bir ırkçılık yaşamadığını söylüyor - ama bu orada olmadığı anlamına gelmez.

“Amerika'da her şey çok daha kutuplaşmış ve büyütülmüş, ancak yaşadıklarım daha da ince.” Diyor.

“Üniversiteye gitmene benziyor ve siyah insanlar yok, siyah öğretmenler yok, liderlik yerlerinde siyah insanlar yok. Veya rekor bir etikete gidiyorsun - hiç kimse. Bu yüzden mutlaka değil, 'senden nefret ediyorum, ben Vuruyorum, seni sokaklarda öldürüyorum, 'ama orada bir şey var. "

Kahraman hakkında söylediği bu tür kökleşmiş, bilinçsiz ırkçılıktır: Adını değiştirmesini söyleyenlerin, kayıtlarının "dünya müziği" olarak güvercinle dolu olacağından endişe duydukları, Kimlik. erenköy pilates

"Bir isim güçlü bir şeydir" diye konuşuyor. “Doğum adınızdan, verilen adınızdan daha fazla“ siz ”elde edemezsiniz.